۴۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

  • مستند: مردم و شیر آب

   روزنامه واشنگتن ‌پست تیرماه سال گذشته (1393) در گزارشی نوشت که "ایران در بین 24 کشوری قرار دارد که وضعیت آب آن‌ها خطرناک است". این روزنامه بحران آب ایران را ناشی از برنامه‌ریزی نادرست در 35 سال گذشته دانست.

  • بحران آب یا هندوانه؟‌!

   چندی پیش یکی از این کشورهای کوچک عربی منطقه که سیاستمدارانش بارها حرف‌هایی به زبان آورده‌اند بسی بزرگتر از حجم و اندازه دهانشان، از هندوانه‌های ایران هم بهانه‌ای ساخته بودند برای شیطنت و کالای صادراتی ایران را برگرداندند به بهانه تزریق سمّ در آن!! قاعدتاً این بهانه هم چون بهانه‌های دیگرشان خنده‌دار بود و سمّی در آن هندوانه‌‌ها نبود. اگر هندوانه‌های کشور سمّی بودند که صادرات سال ۹۳ این محصول سی‌درصد رشد نداشت! امّا اگر گمان برود که بحث این یادداشت، روابط بین ایران و کشورهای خلیج‌فارس و یا نقد عملکرد سیاستمداران کشورهای عربی همسایه است گمان درستی نیست.

  • بازار خرید و فروش گیاهان دارویی

   خدمات کشاورزی باغبان به منظور برقراری ارتباط بین خریدار و فروشنده، بازار خرید و فروش گیاهان دارویی خود را فعال نموده است. شما اگر به گیاه دارویی خاصی نیاز و یا گیاهی کاشته و قصد فروش آن را دارید، می توانید سفارش خرید یا فروش محصولات خود را با ما در میان بگذارید .

   به منظور تسهیل در این فرایند توجه شما را به نکات زیر جلب می کنیم :

   1- خرید و فروش گیاهان دارویی توسط باغبان به صورت کلی و جزئی انجام می شود.

   2- از تماس با شماره تلفن های مندرج در سایت اکیدا خودداری نمایید و صرفا از طریق 09173831730 (آقای رحمت فراست) در ارتباط باشید.

   3- در صورتی که فروشنده گیاهان دارویی هستید؛ درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید. متناسب با گیاه اعلام شده توسط شما، آدرس ارسال نمونه به منظور تعیین قیمت توسط کارشناسان برای شما ارسال می گردد.

   4- در صورتی که خریدار گیاهان دارویی هستید؛ نام، قیمت و مشخصات گیاه مورد نیاز خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید. سفارش خرید شما در دفتر باغبان درج و در صورت در دسترس بودن گیاه با شما ارتباط برقرار می شود.

   5- لطفا شماره همراه خود را در پیام ارسالی درج نمایید.

  • دومین نشست همیاران آب جهرم + تصاویر

   دومین نشست همیاران آب جهرم، یکشنبه بیستم اردیبهشت ماه 94 در محل اداره جهاد کشاورزی برگزار شد. در این نشست کارشناسانی از دانشگاه ها، مرکز تحقیقات، اداره آبفا و نیز دانشجویان و باغداران شهرستان حضور داشتند. مشکلات ناشی از کمبود آب و استفاده از روش های نوین آبیاری از موضوعات مطرح شده در این نشست بود. در ادامه تصاویری از این جلسه را مشاهده می کنید:

  • سمپاش 20 لیتری

   کشور سازنده:

   چین

   مشخصات:

   مجهز به لانس و نازل برنجی، مخزن از جنس پلی پروپیلن، مجهز به کیت واشر

   پاشش عمودی:

   200 تا 400 سانتی متر

   پاشش افقی:

   300 تا 500 سانتی متر

   ظرفیت:

   20 لیتر

  • سمپاش 10 لیتری

   کشور سازنده:

   چین

   مشخصات:

   مجهز به لانس و نازل برنجی، مخزن از جنس پلی پروپیلن، حداکثر فشار کاری 1-4.5 bar، دارای درب گشاد جهت راحتی پر و خالی کردن مخزن

   پاشش عمودی:

   150 سانتی متر

   پاشش افقی:

   200 سانتی متر

   وزن:

   10 کیلوگرم

   ظرفیت:

   10 لیتر

  • ماکرو 34 - 52 - 0 گروتک اسپانیا

   کود شیمیایی 34-52-0 گروتک دارای 52 درصد P2O5 فسفات و 34 درصد K2O پتاسیم می باشد که یک ماه قبل از شروع فعالیت گیاه، جهت برطرف شدن کمبود عناصر فسفات و پتاسیم خاک مصرف می شود. این کود کاملا در آب محلول بوده و از طریق سیستم آبیاری قطره ای قابل مصرف است و به واسطه فرمولاسیون خاص خود، سریعا جذب گیاه می شود و در فرآیند گلدهی و رشد رویشی گیاه دخالت می کند. لازم به ذکر است در شرایطی که کودهای فسفات و پتاسیم گرانوله در خاک تجزیه نشده باشند و مواد غذایی در دسترس گیاه نباشد این کود سریعا کمبودها را برطرف می کند.

   میزان مصرف:

   مرکبات: بین 50 تا 200 گرم به ازاء هردرخت.

   انگور: بین 20 تا 40 کیلوگرم در هکتار.

   مزارع صیفی و سبزی: بین 10 تا 20 کیلوگرم در هکتار.

   میزان مصرف این کود بسته به شرایط فیزیکی و شیمیایی خاک، سن درختان و شرایط آب و هوایی متفاوت است.

   زمان مصرف:

   باتوجه به فصل و تشخیص کارشناس

همکاران