• استان فارس، جهرم، بلوارسپاه، نبش کوچه یازده
  • 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

طرح اصلاح الگوی کشت

طرح اصلاح الگوی کشت

در سال‌های اخیر، استفاده ی بی رویه از کودهای شیمیایی و هم چنین مصرف بیش از اندازه ی منابع آبی، باعث افزایش نگرانی دانشمندان و سیاست گذاران و تاثیر بر سیستم کشاورزی و محیط زیست گردیده است.

هدف از اصلاح الگوی کشت، امکان تحقق کاهش مصرف کودهای شیمیایی و آب در راستای کاهش اثرات مخرب زیست محیطی فعالیت های کشاورزی، به حداقل رساندن خطر تولید و افزایش سطح اشتغال نیروی کار است.

تحقیقات نشان داده است که هرچند امکان تحقق کامل این آرمان ها وجود ندارد اما در نظر گرفتن برآیند نتایج مربوط به هر یک از هدف های فوق می تواند موثر واقع شود.

اجرای این الگو، علاوه بر تاثیر قابل توجه بر کاهش مصرف آب و کود شیمیایی، افزایش بازده برنامه‌ای، کاهش خطر و افزایش اشتغال نیروی کار در مناطق را نیز در بر دارد. 

چرا درختان میوه بابد هرس شوند؟

چرا درختان میوه بابد هرس شوند؟

هرس، مجموعه ای از عملیات برای تغییر شکل طبیعی درختان، از طریق تقویت یا جلوگیری از رشد و نمو شاخه های نابه جا و به منظور ایجاد شکل معین و افزایش محصول می باشد.
این عمل موجب تعادل رشد رویشی و زایشی شده و روی سال آوری و به تاخیر انداختن زوال و مرگ درختان، موثر است و به همراه سایر عملیات زراعی مانند تغذیه و آبیاری مناسب، عامل مهمی در ایجاد تعادل رشد رویشی در درختان میوه می باشد.
این مجموعه عملیات، برای دستیابی به محصول متعادل، مداوم و با کیفیت و روغن بالا در میوه های روغنی مانند زیتون، بسیار ضروری است.

معرفی ارقام پر بازده زیتون

معرفی ارقام پر بازده زیتون

هوجی بلانکا (Hojiblanca):

▪️ بهترین گونه ی زیتون

▪️ مقاوم به خشکسالی و خاک های آهکی

▪️ کیفیت عملکردی بالا

▪️ سازگار با مناطق روستایی

▪️ مقاوم به سرما

فرانگیونتو (Frangivento):

▪️ زود رس

▪️ دارای رشد سریع

▪️ مناسب برای باغات با ارتفاع 3 تا 5 متر

▪️ دارای عملکرد بالا

فرانتویو (Frantoio):

▪️ خود بارور

▪️ مناسب برای روغن گیری

▪️ نیاز سرمایی بالا

▪️ دارای بهره وری بسیار بالا 

مائورینو (Maurino):

▪️ مناسب برای تولید روغن

▪️ مقاوم در برابر بیماری ها 

▪️ سازگار با آب و هوای سرد و مرطوب 

▪️ دارای بهره وری متوسط 

زیتون آربکینا (Arbequina):

▪️ سازگار با سیستم های تولید مدرن

▪️ تراکم کشت بالا

▪️ زود رس 

▪️ مقاوم به شوری و سرما

▪️ محصول زیاد

 

هرس انگور یاقوتی

هرس انگور یاقوتی

انگور یاقوتی، زودرس ترین رقم انگور ایران است که به ویژه در‌ سال های اخیر، کشت و پرورش آن در مناطق نیمه گرمسیر کشور مانند جنوب استان فارس در شهرستان های داراب و جهرم با هدف تولید میوه پیش رس توسعه یافته است. 
انگور گیاهی است که به دلیل رشد زیاد سالانه بایستی هر ساله هرس شود. منظور از هرس سالیانه انگور، ایجاد تعادل بین ریشه و شاخساره بوته است تا میوه کافی و با کیفیت تولید کرده و همچنین زمینه رشد بوته و تولید میوه کافی در سال آینده نیز فراهم شود.
بسته به روش تربیت، وضعیت باردهی جوانه ها و شرایط آب و هوایی هر منطقه، نوع و شدت هرس ارقام انگور متفاوت است.
تحقیقات نشان داد که در انگور رقم شیرازی، در شرایط دیم و روش تربیت خزنده، بهترین روش هرس، روش مختلط با نگهداری یک شاخه ی شش جوانه ای به عنوان شاخه بارده، و یک شاخه دو جوانه ای به عنوان شاخه جایگزین است.
در آزمایشی روی رقم هیمرود (Himrod)، به این نتیجه رسیدند که بهترین نوع هرس برای این رقم در شرایط آب و هوای معتدل دره کشمیر، باقی گذاشتن 5 جوانه در هر سیخک و 12 سیخک در هر بوته است. 
در رقم پرلت (Perlette)، نیز توصیه شده که بیشترین عملکرد و بالاترین وزن خوشه زمانی به دست می آید که بوته‌ها به صورت بلند (شش جوانه در هر سیخک) هرس شوند. 
نتایج آزمایش دیگری در مورد انگور هیبرید (516-H)، نشان داد که بالاترین عملکرد و بهترین کیفیت میوه در بوته های این دورگه، زمانی حاصل می شود که در هر سیخک تعداد 4 جوانه باقی گذاشته شود.
❌وجود دمای بالا و تشعشع زیاد در مناطق نیمه گرمسیری معمولاً مشکلاتی نظیر آفتاب سوختگی خوشه ها و عدم رنگ گیری یکنواخت حبه‌ها را به دنبال دارد.

روش های جلوگیری از جوانه زنی سیب زمینی

روش های جلوگیری از جوانه زنی سیب زمینی

از آنجا که جوانه زنی سیب زمینی عامل ضایعات پس از برداشت است، کنترل جوانه زنی یک اقدام بسیار ضروری جهت کاهش ضایعات، بهبود کیفیت و افزایش قابلیت انبارداری سیب زمینی به شمار می رود.

روش هایی مانند : نگهداری در دمای 3 تا 5 درجه ی سانتی گراد اگرچه در کنترل جوانه زنی موثر است اما به دلیل تبدیل نشاسته به قند در غده ،قابل اجرا نمی باشد. کلروپروفام که یک ترکیب موثر در مهار جوانه زنی محسوب می شود به دلیل مجاز نبودن آن قابل مصرف نیست. در نتیجه، جایگزین هایی بوجود آمده که دارای محدودیت مصرف نیستند.

اسانس های روغنی گیاهانی مانند نعناع و میخک و کاربرد آب اکسیژنه از این نوع جایگزین ها هستند. این ترکیبات فرار باید پس از پایان دوره ی خواب غده ها و قبل از شروع جوانه زنی آنها در مقادیر مشخص و بصورت بخور سرد مورد استفاده قرار بگیرند. 

کاربرد تکنولوژی هسته ای در کشاورزی

کاربرد تکنولوژی هسته ای در کشاورزی

منظور از تکنولوژی هسته ای به کار بردن مواد رادیواکتیو در علوم کشاورزی، در صنایع غذایی و از بین بردن آفات مقاوم به سموم شیمیایی است.

مهم ترین کاربردهای فناوری هسته‌ای در کشاورزی شامل : تاخیر در زمان رسیدن محصولات، کاهش میزان آلودگی از طریق میکروب‌ها، جلوگیری از جوانه زنی سیب زمینی با استفاده از اشعه ی گاما، افزایش زمان نگهداری در انبارها و کنترل و دفع حشرات می باشد.

در کشورهای در حال توسعه، برای جلوگیری از خسارات ناشی از آفات و حشرات، بصورت ژنتیکی و با استفاده از پرتوهای ایکس و فرابنفش، آفت هایی از همان گونه بوجود می آورند که عقیم بوده و توانایی تولید مثل نداشته باشند. در نتیجه جمعیت حشرات کاهش یافته و خسارت اقتصادی به حداقل می رسد. 

روش‌های کاهش سال آوری در مرکبات

روش‌های کاهش سال آوری در مرکبات

یکی از علل پایین بودن عملکرد و بالا بودن ضایعات در برخی مرکبات، تناوب باردهی (سال آوری) است. معمولا عملکرد بالا در یک سال، همراه با عملکرد پایین در سال بعد است.
در‌ سال پرمحصول، درخت با مصرف زیاد کربوهیدرات، سال بعد با کمبود آن مواجه شده و محصول، به شدت کاهش می یابد.
روش هایی که بتوانند رقابت را در سال پرمحصول کاهش و اندازه ی میوه را در آن سال افزایش دهد و از طرفی تشکیل جوانه ی گل را در سال کم محصول افزایش دهد، سبب متعادل شدن سال آوری و کاهش ضایعات می گردد:
1️⃣محلول پاشی اوره با غلظت یک درصد، یک هفته قبل و بعد از برداشت میوه، سبب افزایش تولید میوه در سال های کم محصول، به ویژه در نارنگی، می شود.
2️⃣حذف مکانیکی شاخه در سال پرمحصول، رایج ترین روش کاهش بار محصول است. عملیات باید در اوایل بهار و قبل از گلدهی انجام شود.
3️⃣هرس بعد از یک سال کم‌ محصول و قبل از یک سال پر محصول مورد انتظار، سبب کاهش تناوب باردهی می گردد.
✅با پایین آوردن تولید در یک سال با محصول سنگین، از طریق هرس و با تغییرات مناسب در برنامه کودی، تناوب باردهی میتواند متعادل شود.

 

شته روسی گندم

شته روسی گندم

شته روسی گندم، بومی نواحی جنوب شوروی سابق، ایران، افغانستان و کشورهای حاشیه دریای مدیترانه است. این شته در حال حاضر یکی ازمهمترین آفات گندم در اغلب مناطق کشور می باشد. 
❌شته روسی، علاوه بر گندم از جو، چاودار، تریتیکاله، یولاف و شماری از علف های باریک برگ تغذیه می کند. جو، گندم و تریتیکاله نسبت به حملات شته روسی بسیار حساس بوده ولی یولاف و چاودار حساسیت کمتری نشان می دهند.
علایم خسارت این آفت، بسیار مشخص است. روی برگ ها بر اثر تغذیه و تزریق بزاق، نوارهای طولی سفید یا زرد رنگ ایجاد می شود. رنگ نوارها در آب و هوای سرد و خنک اغلب به دلیل وجود دانه های رنگی آنتوسیانین، قرمز مایل به ارغوانی می باشد. برگ ها لوله شده و شته ها داخل آن از سطوح رویی برگ ها تغذیه می کنند. 
گیاهان جوان در اثر حملات شدیدتر، به طور معمول از رشد و نمو باز می مانند. آلودگی در مرحله قبل از ظهور سنبله می تواند به پیچش برگ پرچم و تغییر شکل سنبله ها نیز منجر شود.

 

سوختهای سبز چگونه بوجود می آیند؟

سوختهای سبز چگونه بوجود می آیند؟

سوخت های سبز منابع انرژی تجدید پذیری هستند که به عنوان جایگزینی برای سوخت فسیلی مطرح شده اند. این سوخت ها، مواد شیمیایی اکسیژن داری هستند که از تخمیر پسماندهای گیاهی همانند شاخ و برگ نیشکر، سویا، ذرت و دانه های روغنی به دست می آیند.بطور مثال از تخمیر نیشکر، اتانول به دست می آورند که می تواند جایگزین مناسبی برای بنزین باشد. 

اتانول به طور عمده از بقایای ذرت حاصل می شود. استفاده از اتانول در مقایسه با گازوئیل هزینه ی کمتر و راندمان بالاتری دارد. 

سوخت های سبز یا سوخت های زیستی در کنار مزایایی که برای انسان دارد، می تواند معایبی هم داشته باشد؛ چرا که زمین های زیادی به خاطر کاشت گیاهان مورد استفاده برای سوخت های سبز، تغییر کاربری داده اند یا پاک تراشی شده اند. 

هرآنچه باید درباره آسپیدیسترا یا برگ عبایی بدانید

هرآنچه باید درباره آسپیدیسترا یا برگ عبایی بدانید

آسپیدیسترا (Aspidistra) یا برگ عبایی متعلق به خانواده سوسن می باشد و دارای تنها هشت گونه از گیاهان همیشه سبز آپارتمانی و گلخانه ای است.

مهمترین آفات گندم در ایران

مهمترین آفات گندم در ایران

آفات گندم در کشورمان شامل:
✔️سن گندم
✔️تریپس گندم
✔️شته گندم
✔️سوسک برگخوار گندم
✔️سوسک قهوه ای غلات
✔️سوسک سیاه گندم
✔️پروانه‌ مینوز برگخوار گندم

انواع پیوند گردو

انواع پیوند گردو

1_ پیوند نیمانیم زبانه ای:

برای انجام این نوع پیوند، پایه و پیوندک باید هم قطر باشند. زمان آن هنگامی است که پایه در حال بیدار شدن می باشد.

2_ پیوند وصله ای:

این پیوند به کمک پیوندک سال جاری انجام شده و بهتر است از جوانه های وسط شاخه استفاده شود. 

3_ پیوند جانبی : 

در اوایل بهار و با هدف سرشاخه کاری گردو انجام می شود. 

4_ پیوند لوله ای :

مخصوص گلخانه‌ ها و نهالستان است و در فضای باز توصیه نمی شود. 

5_ پیوند تی:

شبیه پیوند وصله ای است ولی نحوه ی انجام آن متفاوت است. 

6_ پیوند اسکنه:

این پیوند در زمان خواب کامل پایه و پیوندک انجام می شود.

7_ پیوند چیپ:

در زمان خواب پیوندک و مرز بیداری درخت صورت می گیرد. این پیوند نیز در شرایط گلخانه بهترین نتیجه را دارد و در فضای باز به سختی رشد می کند.

چگونه رز رنگین کمان تولید کنیم؟

چگونه رز رنگین کمان تولید کنیم؟

رز رنگین کمان یا کلیدوسکوپ به دلیل ظاهر جذاب و رنگی امروزه محبوبیت زیادی به دست آورده است. نخستین بار این ایده از یک پرورش دهنده ی گل در هلند با اصلاح ژنتیکی بذر گل رز بوجود آمد.

برای ایجاد رز رنگین کمان یک شاخه گل رز سفید یا زرد یا صورتی رنگ احتیاج داریم. بهتر است که ساقه ی آن بلند بوده و گل شاداب باشد.

رنگ های مورد نظر را در لیوان های جداگانه آماده کرده سپس به تعداد رنگ ها ساقه ی گل را برش می زنیم و هر قسمت را در یکی از لیوان‌ها قرار می دهیم. به مرور زمان رنگ گلبرگ ها تغییر می‌کند و بصورت رنگی در می آید. 

خواص زعفران

خواص زعفران

✔️شادى بخش 
✔️درمان دردهاى عصبى و آرامش بخش
✔️درمان کم خوابى 
✔️تقویت کننده حافظه 

✔️افزایش دهنده تمرکز 
✔️ضد تشنج، افسردگى، اسپاسم، آلزایمر و پارکینسون 
✔️درمان فشار خون، کاهش کلسترول 
✔️درمان کم خونى ناشى از کمبود آهن
✔️کاهش احتمال بروز بیماری هاى قلبى، تصلب شرائن و افزایش سلامت قلب (بـه دلیل وجود ویتامین، ریبوفلاوین و مواد معدنى) 
✔️درمان بیماری هاى تنفسى نظیر آسم، سرماخوردگى، سرفه 
✔️درمان کوفتگى و رماتیسم به صورت استعمال خارجى

بازدید از باغ گراش؛ آنتراکنوز مرکبات

بازدید از باغ گراش؛ آنتراکنوز مرکبات

عامل بیماری آنتراکنوز مرکبات، قارچ Colletotrichum gloeosporioides می باشد. در اثر این بیماری برگها ابتدا زرد و سپس خشک می شوند و در نهایت می ریزند.

معرفی سفید بالک ها

معرفی سفید بالک ها

از آفات مهم، در مناطق معتدل و گرم و خشک هستند و روی بسیاری از محصولات از جمله: پنبه، صیفی جات (بادمجان، گوجه فرنگی، فلفل و ....)، حبوبات و بعضی از درختان نیز، گزارش شده اند.
این حشرات، علاوه بر مکیدن شیره ی گیاه و ترشح عسلک فراوان، که باعث ضعف شدید گیاه می شود، ناقل ویروس های بیماری زای گیاهی نیز، هستند‌.
✅یکی از اصلی ترین دشمنان طبیعی این حشرات، کفشدوزک ها و به ویژه کفشدوزک های هفت نقطه ای هستند.

اهداف کشاورزی دقیق

اهداف کشاورزی دقیق

کشاورزی دقیق مفهوم جدیدی است که حاصل تلفیق فناوری‌ های برتر جهت افزایش کارایی نهاده های کشاورزی می باشد. به این صورت که ابزار کشاورزی از طریق کامپیوتر کنترل و به کمک ماهواره مکان سنجی می شوند.

کشاورزی دقیق مربوط به مرحله ی قبل از کاشت است و اطلاعاتی درباره‌ی شرایط خاک، نوع اقلیم و نوع بذر، کودها و آفت کش های یک محصول خاص در یک منطقه مشخص را به کشاورز آموزش می دهد.

بهره گیری از فناوری‌های پیشرفته در زمینه ی کشاورزی، باعث افزایش اطلاعات مورد نیاز کشاورزان، بهبود اقتصاد بواسطه ی افزایش کارایی نهاده های کشاورزی و حفظ محیط زیست می شود.

اهداف کشاورزی دقیق را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

_ بهبود عملکرد مدیریت مزرعه

_ کاهش ضایعات کشاورزی

_ بهینه سازی مصرف آب، بذر، کود

_ افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی 

 

سرخرطومی برگ یونجه

سرخرطومی برگ یونجه

سرخرطومی برگ یونجه، یکی از مهمترین آفات برگ یونجه می باشد که گاهی بیش از ۹۰ درصد محصول چین اول را از بین میبرد.
استفاده از حشره کش های شیمیایی، با ازبین بردن دشمنان طبیعی و وارد شدن در چرخه غذایی، مشکلات موجود را دو چندان کرده است. بنابراین استفاده از روش های غیرشیمیایی مانند آتش و چرانیدن توسط دام، مورد توجه قرار گرفته است.
✅بر اساس آزمایشات، برای کنترل این آفت، سوزاندن زمستانه، به اندازه یک حشره کش(کاربوفوران) موثر است. بنابراین سوزاندن زمستانه به صورت سطحی، توصیه می شود. (منظور از سوزاندن سطحی، استفاده از شعله برای سوزاندن گیاهان، بدون آسیب به خاک است.)
✅چرانیدن زمستانه ی مزرعه به وسیله ی دام نیز، ۶۰ درصد تخم ها را نابود میکند.

ویروس موزائیک گوجه فرنگی

ویروس موزائیک گوجه فرنگی

Tomato mosaic virus (TMV)

ویروس موزائیک گوجه فرنگی در مناطق جنوبی کشور شایع تر بوده و از لحاظ اقتصادی مهم می باشد. علائم آن به صورت پیچیدگی، بد شکلی، کاهش رشد برگ ها و گلها، نکروز، لکه‌های موزاییکی زرد و قرمز ظهور می کند. 

این بیماری با ایجاد کوتولگی در گوجه‌فرنگی و آسیب به برگها و میوه ها، خسارت زیادی وارد می کند. معمولا خسارت در گیاهان جوان شدیدتر است. این ویروس به راحتی از طریق روش های مکانیکی انتقال می یابد. بطور مثال بذرهای آلوده به بیماری، بقایای گیاهی آلوده از محصول قبلی، ماشین آلات و کارگران باعث انتقال ویروس به محصول جدید می شوند.

کنترل بیماری :
☑️ تهیه ی بذر اصلاح شده
☑️ کشت مستقیم و بدون واسطه
☑️ حذف بوته های آلوده از مزرعه
☑️ شست و شوی دست ها با صابون
☑️ اجتناب از کاشت در زمین های آلوده به ویروس
☑️ کنترل حشرات ناقل مانند شته و زنجرک
☑️ تغذیه مناسب گیاه و جلوگیری از ضعیف شدن بوته

نکروز گیاهی و رفع آن

نکروز گیاهی و رفع آن

تعریف نکروز (Necrosis) :
زمانی که اندام های سبز گیاهان بخصوص برگها بر اثر عوامل مختلف و بیماری ها قهوه ای شده و از بین بروند، نکروز اتفاق می افتد. نکروز گیاه را ضعیف و مستعد بیماری و آفات می کند.
عوامل ایجاد نکروز :
_ بیماری های گیاهی و نماتدها
_ استفاده از سموم و کودهای با دوز بالا در هنگام محلولپاشی
_ کمبود پتاس و بر هم خوردن تعادل هورمونی در گیاهان
_ ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها

راهکارهای برطرف کردن نکروز :

1) جدا کردن هر چه سریعتر گیاهان آلوده از گیاهان سالم

2) خیس نکردن شاخ و برگها و اسپری نکردن با آب

3) اسپری کردن با قارچکش