• استان فارس، جهرم، بلوارسپاه، نبش کوچه یازده
  • 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

آیش یا نکاشت به چه معناست؟

آیش یا نکاشت به چه معناست؟

در کشاورزی، اگر زمین زراعی به مدت معینی به صورت نکاشت باقی بماند به آن آیش (Fallow) گفته می شود.مهمترین هدف آیش، افزایش میزان ذخیره ی رطوبت است. به طور کلی، آیش به سه دسته تقسیم می شود:

آیش سبز: در این نوع آیش، زراعت انجام نمی شود و کنترل علف های هرز به منظور چرای دام صورت نمی گیرد.آیش سبز به دلیل عدم کنترل علفهای هرز و تخلیه شدن رطوبت خاک توسط آنها کارایی چندانی ندارد.

آیش سیاه: این آیش، عملا یک نوع مالچ خاکی به شمار می آید وهیچگونه بقایای گیاهی بر روی زمین باقی گذاشته نمی شود.

​​​​​آیش کلشی: در این نوع نیز بقایای گیاهی روی زمین حفظ می شوند و کنترل علفهای هرز به صورتهای زیر انجام می گیرد:

_ روش مکانیکی که با استفاده از پنجه غازی انجام می شود.

_ روش شیمیایی که در آن ابتدا یک تا دو بار پنجه غازی زده شده و سپس ازعلف کش استفاده می شود.

روش کنترل اکولوژیکی که در آن فقط با استفاده ازعلف کش ها، علف های هرز را کنترل می کنند.

کارایی آیش به عواملی مانند: عوامل خاکی، اقلیمی و گیاهی بستگی دارد.

عوامل خاکی مربوط به میزان نفوذ پذیری و عمق خاک است. اگر خاک خیلی سبک باشد کارایی آیش پایین می آید .

عوامل اقلیمی مربوطه به پراکنش و زمان بارندگی است. اگر بارندگی ها در فصول گرم اتفاق بیفتد کارایی پایین می آید چون میزان تبخیر زیاد است .

عوامل گیاهی به رطوبت ذخیره شده توسط گیاه در سال آیش مربوط می شود. اگر گیاه در زمان وقوع بارندگی کشت و پرورش یابد ، آیش کارایی پایینی دارد.

کنترل بیولوژیک علف های هرز

کنترل بیولوژیک علف های هرز

هر موجود زنده ای که بتواند علف هرز را تضعیف کرده یا از بین ببرد، به شرطی که آسیبی به گیاه اصلی وارد نشود، به عنوان یک عامل بیولوژیک شناخته می شود. کنترل بیولوژیک علف های هرز، مراحل و شرایط متفاوتی دارد. حشرات به دلیل تغذیه از گیاه و تضعیف آن، پرکاربردترین عامل بیولوژیک به شمار می روند. سوسک، پروانه و مگس معمول ترین حشرات برای مبارزه ی بیولوژیک هستند.

به طور مثال : مبارزه ی بیولوژیک با علف هرز اویار سلام توسط بید و مبارزه با گل جالیز توسط مگس انجام می شود. قارچ ها یکی دیگر از عوامل بیولوژیک هستند و چون سریعا انتشار می یابند، برای از بین بردن علفهای هرز بسیار موثرند. به دلیل اینکه کشت و پرورش قارچ ها راحت تر و سریع تر انجام می‌شود، اغلب مبارزه با علفهای هرز به کمک آنها صورت می‌گیرد. باکتری ها، ویروس ها و نماتدها نیز جزء عوامل بیولوژیک محسوب می شوند. 

خاصیت گلهای زردچوبه

خاصیت گلهای زردچوبه

زردچوبه با نام علمی Curcum longa و از خانواده Zingiberaceae یا زنجبیل است. زردچوبه گیاهی علفی و چندساله است که ارتفاع آن به حدود یک متر هم می‌رسد. بخش خوراکی زردچوبه، مربوط به ساقه زیرزمینی یا ریزوم آن است. ریزوم این گیاه کوتاه و ضخیم و شامل دو نوع ریزوم‌های اصلی و ریزوم‌های فرعی است. ریزوم‌های این گیاه قدرت انشعاب زیادی دارند. برگ‌ها سبز رنگ، طویل و به صورت دسته‌ای بر روی ساقه قرار می‌گیرند.

گل های زیبای زردچوبه به صورت سنبله و به رنگهای سفید و بنفش هستند. این گلها سرشار از آنتی اکسیدان بوده و خواص درمانی دارند. از جمله خواص آنها می توان به خاصیت ضد پیری اشاره کرد. گلهای زردچوبه خوراکی هستند و از آنها به عنوان چاشنی سالاد نیز استفاده می شود. 

اثر ورمی کمپوست بر فلفل گلخانه‌ای

اثر ورمی کمپوست بر فلفل گلخانه‌ای

فلفل که متعلق به خانواده ی سولانسی می باشد، به عنوان یک محصول از سبزیجات شناخته شده و به عنوان ادویه نیز استفاده می شود. علاوه بر این نیز، به طور سنتی، به عنوان کود شیمیایی غیر آلی و آفت کش مورد استفاده قرار می گیرد. 

کودهای ورمی کمپوست که به صورت تجاری از ضایعات مواد غذایی تولید می شود، جایگزین مجموعه ای از غلظت‌های متفاوت بر محتویات گیاهان گلخانه‌ای می گردند تا بتوان به ارزیابی تأثیر آن ها بر رشد و تولید فلفل‌های گلخانه‌ای پرداخت.

میانگین قدی، تعداد غنچه‌ها و گل های فلفل که در شرایط فوق پرورش می یابند، شامل 10 تا 80 درصد از کود ورمی کمپوست می باشند. فاکتورهایی مانند: بهبود ساختارهای فیزیکی، افزایش جمعیت میکروارگانیسم ها و رشد بالقوه ی گیاه می توانند سهمی در افزایش تولید فلفل داشته باشند. 

 

سیر سیاه چگونه تولید می شود؟

سیر سیاه چگونه تولید می شود؟

سیر سیاه از دیرباز در کشورهای اندونزی، کره جنوبی و ژاپن به عنوان غذای سنتی استفاده می شده است. سیر سیاه طی فرآیند تخمیر به مدت دو ماه، تحت دما و رطوبت کنترل شده از سیر سفید به دست می‌آید. این امر به آن اجازه می‌دهد تا طی یک واکنش شیمیایی که بین اسیدهای آمینه و قندهای کاهنده رخ می‌دهد، تغییراتی در سیر بوجود بیاید. 

این واکنش باعث می شود ماده ی آلیسین موجود در آن کاهش یابد. در نتیجه ی این فرآیند، بوی سیر از بین رفته و بافتی نرم و ژله مانند و مزه ای شبیه به انجیر پیدا می کند.سیر سیاه دارای ترکیبات، مشتقات و فلاونوئیدها و کاربولین است و خواص شگفت انگیزی شامل : افزایش آنتی اکسیدان، افزایش ایمنی بدن و تضمین سلامت قلب دارد. 

درشت شدن میوه در مرکبات

درشت شدن میوه در مرکبات

رشد میوه در مرکبات شامل سه مرحله مختلف است : ۱- تقسیم سلولی و افزایش تعداد سلول‌ها (یک ماه) ۲- دوره رشد سریع میوه شامل بزرگ شدن سلول‌ها و افزایش سایز میوه (سه تا شش ماه) ۳- توقف رشد میوه، رنگ‌گیری میوه و رسیدگی کامل. برای درشت شدن میوه در مرکبات کوددهی درخت باید طی مراحل رشدی مختلف انجام شود. پتاسیم مهم‌ترین و کلیدی‌ترین عنصر برای درشت شدن میوه در مرکبات است که نقش اصلی آن در میوه، افزایش انتقال مواد قندی به سمت میوه است که تجمع این مواد قندی در سلول‌های میوه باعث درشت شدن میوه در مرکبات خواهد شد.

نقش هورمون جیبرلین در کاهش تنش شوری

نقش هورمون جیبرلین در کاهش تنش شوری

گیاهان راهکارهای مختلفی برای مقابله با شوری دارند. مسیرهای بیوشیمیایی که منجر به بهبود تحمل شوری میشود به صورت افزایشی و همزمان عمل میکنند. تجمع و خروج انتخابی یونها، کنترل جذب یونها از ریشه و انتقال آن به برگها، جایگزینی ویژه یونها در سلول و کل گیاه، سنتز مواد سازگار، تغییر در مسیر فتوسنتزی، تغییر در ساختار غشایی، تولید آنزیم های آنتی اکسیدان و تولید هورمونهای گیاهی از جمله راهکارهای سازگاری با شوری میباشد.

اثرات زیان آور شوری بر گیاه در همه سطوح از کاهش تولید تا از بین رفتن آنها میتواند بوجود بیاید.توقف رشد در همه گیاهان رخ میدهد، اما سطوح تحمل و میزان کاهش رشد در غلظت‌های خیلی زیاد نمک در گو نه های مختلف گیاهی تفاوت‌های زیادی با هم دارند. تغییر وضعیت آبی گیاه باعث توقف رشد، جلوگیری از تقسیم و طویل شدن سلولی و مرگ سلول میشود. تنش نمک بر همه‌ی فرآیندهای اصلی شامل رشد، فتوسنتز، سنتز پروتئین و متابولیسم چربی و انرژی اثر دارد. 

تحقیقات نشان داده است که محلولپاشی جیبرلین اثرات منفی شوری را کاهش می دهد، به طوری که در شرایط تنش شوری، محلولپاشی 200 میلی گرم در لیتر جیبرلیک اسید، موجب افزایش سطح و تعداد برگ، وزن خشک گیاه، میزان پرولین و پتاسیم برگ می گردد. جیبرلین موجب کاهش سدیم و افزایش پتاسیم برگ و درنتیجه موجب افزایش نسبت پتاسیم به سدیم برگ نیز می شود. چنین به نظر میرسد که محلولپاشی جیبرلین از طریق کاهش جذب یون سدیم و افزایش پتاسیم و پرولین در برگ باعث افزایش سازگاری گیاه در شرایط تنش شوری می گردد. 

 

نکاتی درباره ی پسته ی دریایی

نکاتی درباره ی پسته ی دریایی

پسته ی دریایی یا پسته ی نیلوفر مرداب، یکی از گیاهان پر خاصیتی است که در کشور ما در تالاب انزلی رشد می یابد. روستای باقلاکش نیز یکی دیگر از مکان های رشد این گیاه می باشد. این گیاه فوق العاده از نظر ظاهر همانند یک کلاه است که داخل آن پر از دانه هایی است که داخل حفره ها و سوراخ های کوچک موجود در این کلاه قرار گرفته اند. این گیاه به رنگ سبز بوده و دانه های کوچک موجود در آن از نظر درمانی و دارویی بسیار اهمیت دارند و در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین این گیاه به طور متعدد مورد توجه گردشگران منطقه تالاب انزلی و باقلاکش قرار گرفته است.

​​​​​​

پسته دریایی دارای طعمی شیرین است و بسیاری از ویتامین ها و مواد مغذی مفید را در خود دارد. عناصر مفید موجود در آن عبارتند از: مگنز، فسفر، کربوهیدرات و منیزیم. علاوه بر این عناصر، سرشار از ریز مغذی هایی چون اسید آمینه ها، گرم ایزولوسین، گرم لوسین و گرم لیزین نیز می باشد. پسته دریایی برای جلوگیری از پیری، دیابت و کاهش فشار خون بسیار مفید است. 

راهکارهای مؤثر در مقابله با کلروز آهن

راهکارهای مؤثر در مقابله با کلروز آهن

عنصر آهن یکی از مهمترین عناصر مورد نیاز در کشاورزی است که به وفور در خاک وجود دارد و نقش بسیار مهمی در میزان سبزینگی گیاه بازی می کند. یک نکته ی بسیار مهم درمورد آهن این است که عمده ی آهن های موجود در خاک، به شکل قابل جذب برای ریشه نیستند یا شرایط محیطی اجازه ی جذب این مقدار آهن را به گیاه نمی دهد.

یکی از بیماری های شایع در انواع کشت ها به خصوص کشت های باغی، بیماری کلروز می باشد. در این بیماری به دلیل کمبود کلروفیل یا همان رنگدانه ی سبز، اندام سبز گیاه و عمدتا برگها، رنگ سبز خود را از دست داده و رگبرگ ها مشخص می شوند.بهترین و تنهاترین راه مقابله با این بیماری، استفاده از کود آهن است.

راهکارهای مدرن و به روز برای تأمین آهن مورد نیاز گیاه به عبارت است از : اصلاح شرایط محیطی خاک اطراف ریشه از قبیل کاهش ph و افزایش میزان مواد ارگانیک خاک، استفاده از کودهای آهن مدرن با قابلیت ماندگاری و جذب بالا، تأمین همزمان آهن از طریق محلول پاشی و ریشه ای. 

چگونه می‌توان سله بستن را برطرف کرد؟

چگونه می‌توان سله بستن را برطرف کرد؟

اصطلاح سله بستن به معنای سفت شدن خاک پس از آبیاری است که اغلب در خاک هایی که زهکشی پایین و بافت رسی دارند مشاهده می شود. سله بستن درصد جوانه زنی بذر، رشد و ریشه دوانی گیاه را کاهش می‌دهد، پس بهتر است در صورت مشاهده ی آن، هر چه سریعتر به انجام عملیات سله شکنی پرداخت. عملیات سله شکنی بوسیله ی ابزارهای مربوط به آن، به راحتی قابل انجام است. 

برای پیشگیری از سله بستن خاک، باید به بهبود بافت خاک توجه کرد. بهترین راه حل، انجام آزمایش خاک توسط یک متخصص یا گیاه‌پزشک است. راه حل هایی مانند : استفاده از هیومیک اسید و گوگرد بنتونیت دار در خاک های رسی و سنگین برای اصلاح بافت خاک و استفاده از کودهای حیوانی پوسیده می توانند در جلوگیری از سله بستن مؤثر باشند. 

جدیدترین روش آبیاری زیر سطحی

جدیدترین روش آبیاری زیر سطحی

ابتدا سطح خاک صاف شده سپس لوله ها در عمق مناسب نسبت به ریشه کار گذاشته می شوند. در مرحله ی بعد ایجاد زهکشی به منظور کاشت و بذرپاشی نیاز است.به دلیل سوراخ دار نبودن لوله های متخلخل اسفنجی، یک فضای رطوبتی ملایم و یکنواخت ایجاد می شود.برای آبیاری کافی است آب با فشار بسیار کم باز شود تا آب مورد نیاز گیاه را تامین کند. 

از مزایای این روش جدید و پر کاربرد می توان موارد زیر را نام برد:

عدم نیاز به تسطیح  

عدم گرفتگی منافذ

گسترش بیشتر ریشه

مصونیت از سرما و گرما

کاهش هزینه‌های کارگری

افزایش کمی و کیفی محصول 

مصونیت از حیوانات و جوندگان 

عدم ایجاد سله و فرسایش خاک      

از بین رفتن تدریجی علف های هرز

قابل استفاده در شرایط آب با فشار کم

اکسیژن رسانی به ریشه و عدم نیاز به شخم

قابل استفاده بر روی سطح زمین و زیر خاک

قابل استفاده در هر نوع آب و هوا و هر نوع خاک 

قابل استفاده در مزارع، باغات، گلخانه ها و گلدان ها

صرفه جویی در مصرف آب به میزان حداکثر و عدم تبخیر  

کودهای افزایش دهنده ی قند میوه

کودهای افزایش دهنده ی قند میوه

یکی از عوامل اصلی در کیفیت محصولات کشاورزی به خصوص میوه ها و  مرکبات، طعم و شیرینی آنهاست. بطور کلی میوه و محصولی که طعم و شیرینی مناسبی داشته باشد بازار پسندی بالایی دارد. یکی از راهکارهای رسیدن به این هدف، استفاده از کودهای افزایش دهنده ی قند میوه است. این نوع از کودها دارای ترکیباتی هستند که میزان قند یا شیرینی مزه ی میوه را افزایش می دهند.

همان طور که رشد ریشه و خود درخت، تاثیر بسزایی در افزایش میزان قند و کیفیت طعم میوه ها و محصولات کشاورزی دارند، در نتیجه هر چه رشد ریشه بهتر باشد، مواد مغذی را بهتر جذب خواهد کرد. پس برای رسیدن به محصولات با کیفیت باید به برنامه غذایی و رشد ریشه توجه زیادی داشته باشیم.

از آنجا که خاک در نواحی مختلف کشور غنی از مواد غذایی مورد نیاز درخت نمی باشد، برای تامین سایر مواد مغذی ناچار به مصرف کودهای موثر در طعم و کیفیت میوه و محصولات کشاورزی هستیم. باید توجه داشت که این نوع کودها برای همه ی محصولات کشاورزی کاربرد ندارند.

کودهای دارای عناصر پتاسیم، کلسیم، فسفر و منیزیم از جمله کودهای مؤثر در افزایش قند میوه به خصوص مرکبات و چغندرقند هستند. پتاسیم که به عنصر کیفیت معروف است، یک عنصر حیاتی و مهم در تعیین میزان کیفیت و طعم میوه محسوب می شود. زمانی که یک درخت کمبود پتاسیم داشته باشد، قادر به تولید میوه با طعم و کیفیت مطلوب نخواهد بود. 

کشت آکواپونیک چیست و چه مزایایی دارد؟

کشت آکواپونیک چیست و چه مزایایی دارد؟

آکواپونیک ترکیبی از سیستم های آبزی پروری و هیدروپونیک است که مهمترین اهداف آن نه تنها رسیدن به تولید انبوه می باشد، بلکه ایجاد سلامت و امنیت غذایی، استفاده ی بهینه از آب و زمین، ثمردهی بیشتر و کیفیت بالای محصولات نیز از دیگر اهداف آن به شمار می رود.
سیستم آکواپونیک سیستمی دوستدار محیط زیست و ارگانیک است که دو محصول ماهی و سبزیجات با صرفه جویی بسیار در مصرف آب و بدون نیاز به خاک به دست می‌آیند. هم چنین در این سیستم، از کودها و سموم شیمیایی استفاده نمی شود و محصولاتی با کیفیت و در سطح بالا تولید می کند.
قابلیت کنترل هوشمندانه و جلوگیری از ضایعات، تولید مقرون به صرفه و اقتصادی و در دسترس بودن مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت از دیگر مزایای این سیستم جدید و پیشرفته است.
نحوه ی عملکرد آن به این صورت است که آب از تانک ماهی شروع به حرکت کرده پس از عبور از فیلترهای مخصوص، دوباره به درون تانک ماهی بر می گردد. در داخل فیلترها، پساب ماهی ها زدوده شده و از طریق فیلتر زیستی، آمونیاک که ماده ای سمی برای ماهی است، تبدیل به یک ماده ی مغذی به نام نیترات می شود که توسط ریشه های گیاه به راحتی قابل جذب است.
پس از جذب نیترات توسط ریشه های گیاه، محلول نیترات از بستر رشد عبور کرده و توسط فیلترهای مخصوص آن، پالایش شده و دوباره به تانک ماهی بر می گردد. لازم به ذکر است که آکواپونیک سیستمی پیچیده بوده و نیاز به محاسبات دقیق و اساسی برای راه‌اندازی اولیه دارد. 

پرورش و نگهداری گل کالادیوم

پرورش و نگهداری گل کالادیوم

کالادیوم یا فیل گوش با نام علمی Caladium bicolor از خانواده ی Araceae و بومی برزیل است. گیاهی حساس به اشعه ی مستقیم آفتاب و تغییر مکان می باشد که بهتر است از تماس مستقیم دست به برگهای آن خودداری شود.

برگها به شکل سر­نیزه بوده و دمبرگ آن بلند است و دوام آنها از اوایل بهار تا اواخر پاییز می باشد. تکثیر این گیاه از طریق تقسیم ساقه­ های زیرزمینی است و با شروع زمستان برگها زرد و خشک شده و گیاه به استراحت می­ رود. برای حفظ ساقه ­های زیرزمینی کالادیوم در زمستان نباید آن را آبیاری کرد. بهتر است در اواسط اسفند گیاه آبیاری شده و ساقه ­های زیرزمینی از خاک خارج و در خاک نو کاشت شوند.

نیاز نوری : به نور کامل احتیاج دارد اما نباید در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بگیرد.

نیاز دمایی : دمای بین 16 تا 24 درجه ی سانتی گراد بهترین دمای رشد کالادیوم محسوب می شود.

رطوبت : به دلیل حساس بودن برگهای گیاه، توصیه می شود غبار پاشی انجام نگیرد و جهت تامین رطوبت، نزدیک گیاهان دیگر و به صورت گروهی کاشته شود.

تغذیه : گیاهی کم توقع است و کود گیاهان زینتی برای رشد آن کافی است.

سفیدک پودری یا سطحی هویج

سفیدک پودری یا سطحی هویج

عامل این بیماری قارچی به نام Erysiphe heraclei از رده آسکومیست‌ها است که به صورت یک پوشش سفید رنگ روی برگ‌های میزبان مشاهده می شود.

سفیدک سطحی یا سفیدک پودری هویج علاوه بر این محصول باعث آسیب به محصولات کشاورزی دیگری از جمله کرفس، گشنیز، جعفری و شلغم می شود.

آلودگی به این بیماری باعث تضعیف گیاه و کاهش کمی و کیفی محصول می‌گردد. باد، شرایط آب و هوایی بسیار مرطوب و دمای بین 21 تا 24 درجه ی سانتی گراد، در رشد عامل بیماری تأثیر به سزایی دارد.

​​​​

راه های کنترل سفیدک پودری :

▪️ استفاده از بردوفیکس

▪️ کاشت ارقام مقاوم به بیماری

▪️ جمع آوری و حذف علف های هرز

▪️ افزایش فاصله بین ردیف ها و بوته ها

▪️ استفاده از قارچ‌کش‌های گوگردی طبق دستور گیاه‌پزشک 

گیاهان مقاوم به کم آبی

گیاهان مقاوم به کم آبی

با توجه به کاهش بارش ها و تجربه ی هر ساله ی خشکسالی در کشور، نیاز است که برنامه های علمی و هدفمند با مدیریت صحیح و اصولی اجرا شود. یکی از موثرترین و فراگیرترین راهکارها، کاشت گیاهان و محصولات مقاوم به کم آبی با ارزش غذایی بالا می باشد.با این حال محققان معتقدند که برای نجات کشور از بحران خشکسالی و کم آبی علاوه بر اجرای فراگیر طرح های آبخیزداری ، بخش عمده کشت محصولات کشاورزی و زراعی باید به سمت محصولات مقاوم و کم آب بر هدایت شود.از جمله گیاهان مقاوم در برابر کم آبی می توان استویا، ارزن و سالیکورنیا را نام برد.

*استویا* :

استویا چندین برابر شیرین تر از شکر بوده و به عنوان قند رژیمی شناخته شده است. از آنجا که این گیاه از خارج وارد می‌شود، محققان درصدد هستند تا قسمت هوایی گیاه و شاخساره های آن را افزایش دهند زیرا پتانسیل اقتصادی بیشتری در آن نهفته است.

​​​

*ارزن* :

ارزن به عنوان یک نمونه دیگر از گیاهان مقاوم به کم آبی و نجات دهنده کشاورزی ایران نامیده می‌شود. ارزن دارای ارزش غذایی بالا بوده و سرشار از اسید فولیک، مواد معدنی وآهن است. این گیاه مقاوم به خشکی بوده و برای محیط زیست و کره زمین ارزشمند است.

*سالیکورنیا * :

سالیکورنیا جزء گیاهان شوری پسند است که در شرایطی رشد می کند که هیچ گیاه دیگری قادر به رشد نیست.این گیاه علاوه بر اینکه از شرایط بحرانی محیطی همچون گرد و غبار و طوفان نمک جلوگیری می کند و موجب اصلاح بیولوژیک خاک می شود، قسمت هوایی آن نیز به عنوان غذا و چاشنی های مختلف نیز مورد استفاده قرار می گیرد. گیاه سالیکورنیا موجب سبزینگی در مناطق با خاک و آب شور می شود و علاوه بر اینکه برای انسان مصرف غذایی و دارویی دارد برای خوراک دام نیز استفاده می شود.

مگس مدیترانه‌ای مرکبات

مگس مدیترانه‌ای مرکبات

مگس میوه ی مدیترانه‌ای که به نام های مگس میوه و یا مگس مرکبات معروف است، یکی از آفات مهم میوه به شمار می رود. این مگس به میوه های مختلف از جمله مرکبات حمله می کند. بنابراین آگاهی از شکل ظاهری و ویژگی های زیستی مگس مرکبات توسط باغداران، نقش مهمی در مدیریت این آفت دارد.

مگس میوه ی مدیترانه‌ای که در فهرست آفات و بیماری های قرنطینه ای خارج ایران قرار دارد، به دلیل وجود میزبان های متعدد، می تواند به سرعت تکثیر پیدا کرده و باعث کاهش عملکرد میوه ی مرکبات به لحاظ کمی و کیفی در باغات شود.

جهت کنترل مگس میوه روش های مختلفی با توجه به میزبان و مرحله رویشی آن به کار گرفته می شود:

_ مبارزه ی مکانیکی به صورت جمع آوری روزانه میـوه های ریخته شده در پای درختان و انهدام یا دفن آنها در عمـق 30 سـانتیمتری خـاک و پاشـیدن آهـک روی میـوه هـای آلـوده قابـل استفاده می باشد. 

_ یکی از موثرترین روش‌های کنترل مگس میوه ی مدیترانه‌ای ،پیچیدن میوه ها در لفافه های مختلف، کیسه های کاغذی و حتی روزنامه است که باید قبل از حمله ی آفت انجام شود. 

_ هنگامی که وجود حشره ثابت گردید، میوه های آلوده و به زمین ریخته باید جمع آوری و معدوم شوند. 

 

تأثیر مالچ دهی در پیشگیری از سرمازدگی

تأثیر مالچ دهی در پیشگیری از سرمازدگی

به هر ماده‌ای که روی سطح خاک پاشیده شود و روی آن باقی بماند، مالچ گفته میشود. مالچ یکی از متداولترین روشهای حفاظت در برابر سرمازدگی است. در فصل رشد، وجود یک لایه پوششی از مواد آلی به ضخامت 5 تا 7 سانتیمتر نظیر کاه و کلش، برگهای خرد شده و... میتواند برای حفاظت گیاهان در برابر سرما مفید باشد.

البته برخی گیاهان برای محافظت از ریشه های خود به لایه مالچ ضخیمتری نیاز دارند. مالچهای آلی یا گیاهی انتقال حرارت به داخل خاک را کاهش داده و باعث افزایش آسیب‌پذیری محصول نسبت به سرمازدگی میشود. در اقلیم های خیلی سرد یخ زدن آب موجود در خاک، باعث ایجاد خسارت به ریشه میشود.

در صورت نبود برف روی محصول و زمین،بعضی مواقع از مالچهای طبیعی برای کاهش تغییرات روزانه دمای خاک و خسارت به ریشه ناشی از سرمازدگی خاک استفاده میشوند. از کاربرد مالچهای طبیعی مانند حصیر و خاک اره در باغهایی که خاک یخ نمیزند باید خودداری کرد، زیرا باعث میشود در طول روز گرمای کمتری درخاک ذخیره شود.

مزایای کائولین در کشاورزی

مزایای کائولین در کشاورزی

کائولین ماده ای دور کننده است که اغلب به عنوان ماده ی پوشش دهنده مورد مصرف قرار می گیرد. با محلول پاشی آن، پوشش سفید رنگ و یکنواختی روی درختان تشکیل می شود.این پوشش سفید رنگ باعث کاهش خسارت آفتاب سوختگی، حشرات و آفات می گردد.

کائولین علاوه بر کاهش تعرق، دمای سطح برگ و میوه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.این ماده بر روی فتوسنتز و تنفس گیاهی تأثیر منفی بسیار جزئی دارد. 

میزان ماندگاری کائولین بر روی برگ بسیار بیشتر از آفت کش ها و سموم شیمیایی است. استفاده از آن فقط در زمانی که درختان آفت ندارند، توصیه می شود. کائولین را می توان با اکثر آفت کش ها، قارچکش ها و کنه کش ها ترکیب کرد. 

مزایای مصرف کائولین به صورت زیر است:

_ جلوگیری از ورود حشرات و آفات به باغ

_ جلوگیری از آفتاب سوختگی و تنش گرمایی 

_ افزایش بهره وری آب 

 

آلاینده های خاک و سمی شدن گیاهان

آلاینده های خاک و سمی شدن گیاهان

انواع آلوده کننده های خاک شامل : کود شیمیایی، شوینده ها، فاضلاب، آفت کش ها، پسماند و فرآورده های نفتی هستند. آلاینده های خاک به صورت غیر مستقیم و از طریق گیاهان یا به صورت مستقیم از طریق استنشاق یا جذب پوستی روی سلامت انسان و جانوران تأثیر می گذارند.آلوده کننده ها باعث از دست رفتن خاک مرغوب شده و میزان حاصلخیزی خاک را کاهش می دهند.

کادمیوم و نیکل از جمله عناصری هستند که از طریق خاک و جذب توسط گیاه، تاثیری منفی بر سلامت موجودات زنده دارند. بطور مثال کادمیوم از طریق کودهای فسفردار و سوخت های فسیلی وارد خاک می شود و پس از جذب توسط گیاه، سبب بالا رفتن فشار خون و نارسایی کلیه ها در انسان می شود.

نیکل عنصری است که می تواند به راحتی توسط گیاه جذب شود و سمیت شدید ایجاد کند و هم چنین باعث زرد شدن یا کلروز در گیاهان می شود و به دنبال آن، مشکلات تنفسی و اختلال در سیستم ایمنی بدن انسان را بوجود می آورد.

برای پیشگیری از آلودگی خاک، باید از ورود انواع آلاینده ها به خاک جلوگیری کرد. برای شناسایی آلودگی خاک از استانداردهای کیفیت خاک استفاده می شود. مقادیر استاندارد خاک، استانداردهای عمومی کیفیت هستند که در کشورهای مختلف برای قانونمند کردن مدیریت خاک های آلوده از آنها استفاده می شود.

زمانی که غلظت آلاینده ها در خاک بیشتر از مقدار استاندارد باشد، خاک آلوده محسوب می شود و آثار سوء بر سلامتی انسان و سایر موجودات زنده می گذارد. در صورتی که میزان آلاینده ها بیش از مقدار استاندارد باشد، ابتدا باید منبع آلاینده حذف شده سپس اقدام به برطرف کردن آلودگی خاک کرد.