• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

هرس گل کاغذی

  • ۴۶۶
هرس گل کاغذی

💐هرس کردن گل کاغذی نیاز به دقت و مهارت کافی دارد. در صورتی که این گیاه به درستی و در زمان مناسب هرس نشود، وارد یک فاز رویشی خاص می شود که به جای گل، بر روی ساقه های آن خارهای بلندی می روید. این خارها کمک می کنند تا گیاه به سمت نور بچرخد.
💐برای هرس کردن صحیح باید در فصل رشد، ساقه های گیاه را حدود یک سانت هرس کنید تا گل کاغذی تشویق به رشد ساقه ها و دادن گل های بیشتر شود.
💐این گیاه به هرس کردن واکنش خوبی نشان میدهد. میتوانید ساقه های زیرین این گیاه را قیچی کنید تا انرژی گیاه برای رشد ساقه های بالایی، متمرکز شود.
💐اگر می خواهید هرس کردن را به قصد کوچک تر کردن گیاه انجام دهید، باید صبر کنید تا فصل گل دادن گیاه تمام شود.
💐بهترین زمان برای این کار اواخر پاییز یا اوایل بهار است، زمانی که سرما و یخبندان تمام شده باشد و هنوز گیاه شکوفه ای نداشته باشد.
💐حتما ابزار هرس کردن خود را قبل و بعد از هرس کردن با الکل ضد عفونی کنید تا باعث انتقال بیماری بین گیاهان نشوید.


تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.