• 07154440981
  • Baghbanco@yahoo.com
  • جهرم، بلوار سپاه، نبش کوچه یازده
  • 09010826695
خدمات کشاورزی باغبان

خدمات کشاورزی باغبان

کشاورزی پایدار با بهره گیری از دانش روز

معرفی زیباترین گیاهان خانگی

  • ۱۰۴۹

با هر طراح منزلی که صحبت کنید به شما خواهد گفت که برای داشتن زیباترین منزل، حضور موجودات زنده را به خودتان محدود نکنید! وجود گیاهان بهترین کمک به هرچه بهتر شدن فضای خانه‌تان است. درست است که این روزها سر همه شلوغ است و ممکن است وقتی برای فکر کردن به مسوولیت‌های یک گیاه نداشته باشند، اما توجه به نور و آبیاری مسوولیت زیادی به حساب نمی‌آید. به ویژه که از بین گیاهانی که معرفی کرده‌ایم تعدادی‌شان نسبت به کمبود نور و آب مقاوم هستند. گیاهانی که جزو زیباترین و نازنین‌ترین گیاهان خانگی به حساب می‌آیند. مراقبت‌های خیلی عجیب و غریبی هم نمی‌خواهند. کافی است درباره هر کدام‌شان به چند نکته خیلی ساده توجه داشته باشید:

رشته تسبیحی

یکی از گیاهان باارزش است که به دلیل شکل دانه‌هایش به دانه تسبیحی هم معروف شده است. دانه تسبیحی آب را در تمام اجزایش یعنی شاخه‌ها، برگ‌ها و ریشه نگهداری می‌کند. این گیاه یکی از بهترین هدایایی است که می‌توانید به عزیزان‌تان بدهید چون نگهداری از آن آسان است و شکل بسیار زیبایی هم دارد.

کروتون

رنگ‌های کروتون با پاییز هماهنگی خاصی دارد اما تمام احتیاجاتش با شبیه‌سازی آب و هوای گرمسیری برطرف می‌شود. این گیاه به رطوبت زیادی نیاز دارد. از اوایل بهار تا اوایل پاییز باید با مقدار زیادی آب، آبیاری شود. بعد از این زمان و به ویژه در فصل زمستان می‌توان با آب کمتری آبیاری‌اش کرد و به او استراحت داد.

کاج ژاپنی

کاج ژاپنی جزو زیباترین گیاهان خانگی است. پرورش این گیاه با وقار به صبر زیادی نیاز دارد. تعداد برگ‌هایش بسیار زیاد است و به رطوبت نیاز دارد. اگر علاقه‌مند به پرورش این گیاه هستید سعی کنید تهویه هوای مناسبی را برایش فراهم کنید تا بتواند به خوبی رشد کند.

آگاو

برخلاف گیاه قبلی، خلق و خوی این گیاه با آب و هوای خشک تطبیق‌پذیر است. آنقدر گیاه مقاومی است که اگر گهگداری رسیدگی کردن به او را فراموش کنید، تحمل می‌کند. یکی از نکات مهم درباره این گیاه توجه به نور آن است. سعی کنید همیشه نور مناسبی را برایش فراهم کنید تا برگ‌هایش خوشرنگ و زیبا به نظر برسند. به آب زیادی هم نیاز ندارد. نکته مهم دیگر خاردار بودن لبه برگ‌ها و تیز بودن‌شان است که این گیاه را برای افرادی که بچه‌های کوچک دارند یا از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند نامناسب می‌کند.

برگ پیچ

این گیاه هم از دسته گیاهان اصطلاحا پر آب است. در حقیقت این گروه به کمترین میزان مراقبت نیاز دارند و برای افرادی که به خاطر مشغله کاری فرصت مراقبت از گیاهان را ندارند بهترین گزینه‌های ممکن هستند. این گیاه می‌تواند در مقابل کمترین میزان نور هم مقاومت کند و در عین حال درخشش برگ‌هایش به همان میزانی باشد که در نور هست.

انار گل

یکی از زیباترین گیاهان خانگی است که باید حسابی نازش را کشید و از او مراقبت کرد. این گیاه خلق و خوی مدیترانه‌یی دارد. مهم نیست چه فصلی از سال باشد، او عاشق نور است و باید روزانه آفتاب بگیرد. تهویه هوای این گیاه باید به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد. یادتان باشد هرگز نباید اجازه دهید خاکش کاملا خشک شود. اگر خوب از او مراقبت کنید، تابستان سال آینده شاهد گل‌های زیبایش خواهید بود.

ماهی قرمز

با این برگ‌های سبز براق و گل‌های زیبایش که شبیه ماهی قرمز هستند مقاومت کردن در برابر این گیاه پریشان گیسو کار خیلی سختی است! ماهی قرمز به نور زیادی نیاز دارد که البته نباید مستقیم باشد. رطوبت مورد نیاز هم باید زیاد باشد. به ویژه در فصل رشد، به هیچ وجه اجازه ندهید خشک شود.

نویسنده: تارا ذکائی

منبع: روزنامه اعتماد