• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

راهکارهای مؤثر در مقابله با کلروز آهن

  • ۷۹
راهکارهای مؤثر در مقابله با کلروز آهن

عنصر آهن یکی از مهمترین عناصر مورد نیاز در کشاورزی است که به وفور در خاک وجود دارد و نقش بسیار مهمی در میزان سبزینگی گیاه بازی می کند. یک نکته ی بسیار مهم درمورد آهن این است که عمده ی آهن های موجود در خاک، به شکل قابل جذب برای ریشه نیستند یا شرایط محیطی اجازه ی جذب این مقدار آهن را به گیاه نمی دهد.

یکی از بیماری های شایع در انواع کشت ها به خصوص کشت های باغی، بیماری کلروز می باشد. در این بیماری به دلیل کمبود کلروفیل یا همان رنگدانه ی سبز، اندام سبز گیاه و عمدتا برگها، رنگ سبز خود را از دست داده و رگبرگ ها مشخص می شوند.بهترین و تنهاترین راه مقابله با این بیماری، استفاده از کود آهن است.

راهکارهای مدرن و به روز برای تأمین آهن مورد نیاز گیاه به عبارت است از : اصلاح شرایط محیطی خاک اطراف ریشه از قبیل کاهش ph و افزایش میزان مواد ارگانیک خاک، استفاده از کودهای آهن مدرن با قابلیت ماندگاری و جذب بالا، تأمین همزمان آهن از طریق محلول پاشی و ریشه ای. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.