• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

پس از خسارت سرمازدگی چه باید کرد؟

  • ۶۸
پس از خسارت سرمازدگی چه باید کرد؟

سرما و یخبندان از جمله پدیده های طبیعی هستند که در برخی از سال ها خسارت فراوانی به باغ های میوه وارد می آورند. بنابراین شناخت چگونگی وقوع سرما و یخبندان و علائم ناشی از آن، می تواند به برنامه ریزی کشاورزان جهت کاهش خسارت سرما کمک کند.
اقدامات لازم پس از یخ زدگی درختان میوه شامل موارد زیر است:
1_ قسمت های آسیب دیده و خشک شده پس از تشخیص باید کاملا جدا شده تا به کانون آفات و بیماری ها تبدیل نشود. بافت چوبی آسیب دیده را می توان از تغییر رنگ لایه کامبیوم زیر پوست درخت، که به رنگ سیاه و قهو ه ای در می آید، تشخیص داد.
2_ برای تعیین درست بخش های خسارت زده و قطع آن ها باید دست کم چند ماه صبر کرد، بنابراین بهتر است از هرس درختان در زمان سرما خودداری کرده و در زمان مناسب با مشخص شدن عمق آسیب در شاخه، اسکلت درخت را احیا نمود.
3_ با توجه به اینکه با آسیب اندام های هوایی، فعالیت ریشه نیز کاهش می یابد، لذا با تغذیه مناسب و متعادل، بازیابی و ترمیم قسمت های گوناگون آسیب دیده درخت تسریع می شود.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.