• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

انواع کاربرد چسب باغبانی

  • ۵۸
انواع کاربرد چسب باغبانی

پوسیدگی تنه و ریشه: در صورت بروز پوسیدگی تنه یا ریشه ابتدا محل پوسیدگی را کاملاً تمیز کرده پس از ترکیب کردن چسب و قارچکش، محل پوسیدگی را پوشش دهید.

هرس: جهت هرس درختان میوه قبل و بعد از یخبندان و به منظور بالا بردن عملکرد محصول و هرس شکل دهی بعد از چیدن میوه ها و هم چنین هرس جوان کردن درختان مسن، چسب باغبانی کاربرد عملی دارد. 

بریدگی زخم تنه ی درختان و درختچه ها : جهت ترمیم بریدگی پوست و یا عوارض دیگری در تنه یا شاخه‌های درختان، پوشش چسب باغبانی در محل بریدگی می تواند مؤثر باشد، زیرا چسب باغبانی حاوی مواد نگهدارنده است و بدون لطمه به بافتها و سلولهای حساس درخت از آن محافظت می کند.

پیوند: پس از اجرای پیوند و بستن نوار روی قسمت پیوند شده، چسب باغبانی روی آن کشیده می شود، به طوری که تمام قسمت پیوند را پوشش دهد.

قلمه زدن: پس از تهیه ی قلمه و آماده کردن آن، به منظور جلوگیری از ورود میکروب ها، ویروس ها و حمله ی آفات در قسمت بالای قلمه که از خاک بیرون است، باید از چسب باغبانی استفاده شود. باید به این نکته توجه کرد که قلمه های تهیه شده به صورت مورب باشند تا از تجمع آب هنگام آبیاری یا بارندگی جلوگیری شود.

 

 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.