• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

آشنایی با علف پامپاس گرس

  • ۵۸
آشنایی با علف پامپاس گرس

 

نام انگلیسی Pampas Grass        

نام علمی Cortaderia Selloana

علف پامپاس بومی آرژانتین، چند ساله و دارای برگ های بلند است و گل های زیبایی تولید می کند. این گیاه به دلیل رشد بیش از حد و توانایی بالا در تکثیر شدن به عنوان یک علف هرز مهاجم شناخته شده و در بعضی از مناطق بومی کاشت آن ممنوع است. 

گیاه پامپاس یک گیاه زینتی نیز محسوب شده و از آن در طراحی فضای سبز هم استفاده می شود. گلهای آن معمولا کرم و صورتی رنگ و ساقه های آن بلند هستند. روش تکثیر از طریق بذر است و خود گیاه توانایی تولید بیش از یک میلیون بذر را در طول عمر خود دارد. 

گیاهان تازه کاشته شده به آبیاری کمی احتیاج دارند و گیاهان بالغ معمولا به آبیاری نیاز ندارند. خاک مناسب کشت پامپاس ،ترکیب خاک برگ و شن می باشد و بهتر است خاک سنگین نباشد زیرا آب را در خود نگه داشته و احتمال پوسیدگی و رشد ضعیف وجود دارد. 

نور مستقیم آفتاب یکی از شرایط اساسی برای رشد این علف به شمار می آید، به طوری که در شرایط نور کم رشد ضعیف و عدم گلدهی اتفاق می افتد. مقاوم به سرما و گرما می باشد و آبیاری سنگین، انواع شپشک ها و کنه ها جزء بیماری ها و آفات پامپاس محسوب می شود. 

بهترین زمان هرس، اواخر زمستان و اوایل بهار به صورت قطع گلهای خشکیده و کوتاهی برگهاست. البته در مناطقی که بارش سنگین برف وجود دارد بهتر است عملیات هرس قبل از ریزش برف صورت گیرد. 

 

 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.