• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

درباره ی ساکولنت ها

  • ۷۸
درباره ی ساکولنت ها

ساکولنت ها انواع مختلفی دارند و جزء دسته ی گیاهان گوشتی و آبدار محسوب می‌شوند. ساکولنت ها با کاکتوس ها تفاوت دارند و قادر هستند آب را به خوبی در بافت های خود ذخیره کنند.

ساکولنت ها برگ، ریشه و ساقه های ضخیمی دارند و علاوه بر نگهداری آب در بافت های خود، می توانند رطوبت را درون خود حفظ کنند. در واقع ساکولنت ها با جذب یا حفظ رطوبت درون بافت هایشان، قابلیت تکثیر در شرایط سخت و طاقت فرسا را دارند.

از دیگر ویژگی های این گیاهان این است که در شرایط خشکی و هوای گرم می توانند به کمک بافت های آبدار و گوشتی خود به رشد و زنده ماندن شان ادامه دهند و تکثیر یابند.

ساکولنت ها به دو دسته تقسیم می شوند :

1_ ساکولنت های نرم

2_ ساکولنت های سخت

ساکولنت های نرم توانایی تحمل سرمای زیاد را ندارند و ممکن است در این شرایط به خواب رفته یا تغییر رنگ دهند اما ساکولنت های سخت می توانند در هوای خیلی سرد تاب بیاورند و زنده بمانند. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.