• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

انواع روش های آبیاری غرقابی

  • ۵۵
انواع روش های آبیاری غرقابی

یکی از رایج ترین روش های آبیاری، روش غرقابی است. در این روش، آب به کمک نیروی جاذبه، به خاک نفوذ می کند و چون توزیع میزان آب تنظیم نشده است، به عنوان آبیاری سیل نیز شناخته می شود.

این سیستم آبیاری به سه نوع جویچه، حوضه و حاشیه تقسیم بندی شده است. در سیستم جویچه، آب از طریق کانال‌های کم عمقی که به طور مساوی از هم فاصله دارند و در شیب زمین قرار دارد، جریان می یابد. آب موجود در این کانال‌های کم عمق از طریق روش‌های مختلف مانند : خندق اصلی ، لوله دردار و غیره تأمین می شود.

سرعت آب توسط عواملی چون شیب زمین، میزان نفوذ خاک و میزان آب ورودی در کانال ها تعیین می شود. این روش به سرمایه گذاری کمتری نیاز دارد اما آب با فشار بیشتری مصرف می شود.

در روش های آبیاری حوضه و حاشیه، آب از خاک عبور می کند و از طریق خندق هایی که در انتها با یک سیستم زهکشی از طریق زمین عبور می کنند، جریان می یابد.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.