• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

با دنبلان کوهی بیشتر آشنا شوید

  • ۲۰۶
با دنبلان کوهی بیشتر آشنا شوید

دنبلان کوهی نوعی قارچ کمیاب و گران قیمت است که مصرف خوراکی و غذایی دارد. این قارچ گونه های مختلفی دارد و به رنگهای قرمز تیره، خاکستری، سفید، بنفش و سیاه یافت می شود اما لذیذترین نوع آن دارای پوستهٔ سیاه رنگ است.

قارچ های دنبلان معمولاً به صورت دسته دسته و در عمق 30 سانتیمتری خاک و نزدیک به ریشه های گیاهان و درخت‌ها به طور طبیعی می رویند. قارچ دنبلان به صورت همزیستی با ریشه های درختان جنگلی نیز به وجود می آید.

هنگام آغاز بارندگی های بهاره و مساعد شدن شرایط رشد دنبلان ها، جمع آوری، خرید و فروش و مصرف این قارچ ها در رویشگاه های آن در کشور از رونق خاصی برخوردار می گردد. مردم مناطق مختلف کشور، از آن به عنوان یک غذای نیروبخش و مقوی یاد کرده و تغذیه از آن را برای جلوگیری از انواع بیماری ها در طول سال مؤثر می‌دانند.

قارچ دنبلان از نظر ارزش غذایی دارای بیش از 15 نوع پروتئین و ویتامین‎ می باشد. در قارچ دنبلان هیچ نوع دستکاری ژنتیکی توسط انسان صورت نگرفته و کود شیمیایی در آن نیز به هیچ ‎وجه استفاده نشده است.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.