• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

زمان مصرف کود گوگرد

  • ۵۷
زمان مصرف کود گوگرد

یکی از مهمترین پارامترها پس از اطمینان از کیفیت کود، زمان استفاده ی آن است. همان طور که می دانید ، گوگرد نقش مهمی در تشکیل کلروفیل ، تولید پروتئین ، فعال سازی آنزیم ها ، افزایش کیفیت محصول ، بالا رفتن مقاومت گیاه در برابر سرما و خشکی ، فعالسازی متابولیسم در گیاهان و هم چنین اصلاح خاک دارد. 

جهت مشخص کردن بهترین زمان مصرف کود گوگرد ، باید توجه داشت که که کود گوگرد صرفا تامین کننده ی عناصر غذایی نیست. اصلاح خاکهای آهکی ، شور و قلیا و افزایش حلالیت عناصر غذایی تحت شرایط اکسید شدن کامل کود گوگرد و تبدیل شدن به یون سولفات (so4) امکان پذیر است.

کود گوگرد علاوه بر مقرون به صرفه بودن، به جذب بهتر فسفر کمک می کند و به دلیل برخورداری از اثر قارچکشی در گلخانه‌ها و زمین های زراعی نیز قابل استفاده می باشد.

بهترین زمان استفاده از کود گوگرد شامل : زمان چالکود ، هنگام آبیاری ، در طول فصل رشد ، گردپاشی جهت کنترل آفات و بیماری ها و به محض تشخیص علائم کمبود عناصر در درختان میوه می باشد. هم چنین میزان مصرف آن بسته به نوع خاک و سن درخت متفاوت است. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.