• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

چه محصولاتی در خاک شور رشد می کنند؟

  • ۵۱
چه محصولاتی در خاک شور رشد می کنند؟

در حال حاضر در کشور ما مشکل شوری خاک و آب، در رشد و نمو گیاهان بسیار تاثیرگذار است. با توجه به اینکه اکثر مناطق کشور مستعد شوری هستند، کشت محصولات مقاوم به شوری یکی از راهکارهای مناسب بهره‌برداری از خاک های شور می باشد.

از بین درختان میوه سنجد، پسته، انار و از بین گیاهان زراعی چغندرقند، جو و از بین گیاهان علوفه ای می توان ارزن، کوشیا و سورگوم را نام برد. به طور مثال گیاه کوشیا یک گیاه یکساله، از خانواده ی اسفناجیان و بسیار مقاوم به شوری است که جهت تولید علوفه ی دام در خاک های شور مناطق خشک کشت می شود. 

این گیاه سالانه چندین کیلوگرم در هکتار نمک را از خاک خارج کرده و چندین تن در هکتار علوفه ی تر تولید می کند که دارای ارزش غذایی بسیار بالایی برای نشخوارکنندگان می باشد. انار و پسته از درختانی هستند که مقاومت بالایی در برابر شوری خاک از خود نشان می دهند و به طور وسیعی می توان آنها را کشت و پرورش داد. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.