• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

مزیت حضور اردک در مزرعه ی برنج

  • ۲۸
مزیت حضور اردک در مزرعه ی برنج

اردک ها باعث کاهش جمعیت آفات رایج برنج مانند کرم ساقه خوار و برگ خوار می شوند و از حشراتی موجود در مزرعه تغذیه می کنند. آنها نوک خود را داخل گل و لای شالیزار فرو کرده و با این عمل، موجب تهویه ی خاک می شوند.

هم چنین با خوردن علف های هرز به عنوان جایگزین طبیعی علف کش ها شناخته شده اند. از طرفی دیگر، ضایعات اردک ها به نوعی باعث تغذیه ی خاک شده و جایگزین کودهای مصنوعی و پر هزینه است.

نکته ی دیگر درمورد اردکها این است که با حرکت آنها داخل مزرعه ی برنج، هوادهی خاک انجام شده و ساقه های برنج تقویت می شوند و در نتیجه برای کنترل علف های هرز و حفاظت از سلامت خاک به نیروی انسانی نیازی نیست.از دیگر مزایای کشت اردک_برنج این است که مقدار قابل توجهی از گازهای گلخانه‌ای که توسط شالیزارها تولید می شود، خنثی می گردد. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.