• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

گل جسد

  • ۴۰
گل جسد

باغ گیاه‌شناسی نیویورک به علت داشتن بزرگترین و بدبوترین گل دنیا یعنی گل جسد بسیار معروف شده است. گل جسد با نام علمی Amorphophallus titanum ، یک گونه ی کم یاب و بسیار نادر بوده و به خاطر بوی بدش مورد توجه قرار گرفته است.

این گل به دلیل داشتن بویی شبیه به بوی حیوان پوسیده به عنوان گل جسد یا گیاه جسد شناخته می شود. این گیاه هر 10 سال یکبار گل می دهد و ارتفاع گل آذین آن به 3 متر می رسد. گلبرگ‌های گیاه جسد بزرگ هستند و به 7 تا 10 سال رشد نیاز دارند تا شکوفا شوند.

زمان باز شدن گل غیر قابل پیش بینی است و پس از باز شدن تنها 24 تا 48 ساعت باز می ماند. علی رغم داشتن بوی تعفن، یک روند تکاملی در این گیاه وجود دارد که باعث جذب حشرات گرده افشان جسد خوار می شود و از آنها برای گرده افشانی خود استفاده می کند. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.