• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

هرس داربستی انگور

  • ۴۷
هرس داربستی انگور

درخت انگور از درختانی است که نسبت به هرس واکنش شدیدی از خود نشان می دهد، به همین دلیل هرس داربستی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بهترین زمان هرس انگور در فصل زمستان می باشد اما نباید در سرمای شدید انجام شود.

زمان انجام هرس در هر منطقه بسته به شرایط آب و هوایی متفاوت است از این رو مناسب ترین زمان اوایل یا اواخر زمستان ذکر شده است. سیستم داربستی انگور انواع مختلفی دارد اما در بعضی از مناطق تنها به یک روش انجام می گیرد.

هرس داربستی انگور به دو دسته تقسیم می شود و شامل هرس پاکسازی و هرس اصلی است. در هرس پاک سازی تمامی شاخه های بیمار، خشک شده و آفت زده حذف می شوند و در دو فصل پاییز و زمستان انجام می شود. 

هرس اصلی انگور در شرایطی که خطر سرمازدگی وجود نداشته باشد انجام می شود و شدت آن به میزان رشد بوته، منطقه ی کشت و نوع رقم بستگی دارد. هم چنین در این روش، میزان باردهی انگور در ارقام مختلف، متفاوت است. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.