• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

خسارت کرم سفید ریشه

  • ۳۵
خسارت کرم سفید ریشه

کرم سفید ریشه یک آفت خطرناک در مزارع و باغات به شمار می رود و باعث خشک شدن درخت و گیاه می گردد. این آفت در اکثر مناطق ایران وجود دارد و شکل ظاهری آن درشت، ضخیم و به صورت بیضی برآمده است.

گیاهان مختلفی از جمله کدو سبز، گیلاس، گوجه، سیب، به و گلابی میزبان آن هستند و به ریشه و طوقه ی آنها حمله می کند. کرم سفید ریشه همه چیز خوار است و لارو آن به مدت 3 سال در خاک زندگی می کند.

لاروها دهان جونده ی قوی دارند و از همین طریق از ریشه تغذیه کرده و به مرور باعث قطع ارتباط بین تنه و ریشه می شوند. در نتیجه درخت یا گیاه آسیب دیده استحکام خود را از دست می دهد و به راحتی کنده می شود.

حشرات کامل به دلیل اینکه از جوانه ها و برگ های درختان و گیاهان میزبان استفاده می‌کنند، شدت خسارت بیشتری وارد می کنند. مبارزه با آن به روش های مختلفی مانند مبارزه ی بیولوژیک، مبارزه ی مکانیکی و مبارزه ی شیمیایی انجام می شو د. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.