• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

شرایط کشت کلم بروکلی

  • ۴۱
شرایط کشت کلم بروکلی

کلم بروکلی یکی از گونه‌های کلم است که جزء سبزیجات فصل سرد محسوب می شود. نام علمی آن Brassica oleracea و دارای بوته ای با ارتفاع 90 سانتی متر است. کلم بروکلی یک گیاه سالانه با نیاز آبی بالاست.

برای رشد مطلوب این نوع کلم، به آبیاری زیاد احتیاج است، به طوری که سطح خاک آن باید همیشه مرطوب نگه داشته شود. از نظر نیاز به نور، آفتاب کامل و سایه ی جزئی را می پسندد. کودهای محلول در آب هر دو هفته یکبار جهت رشد آن کافی است.

شایع ترین آفت آن نوعی کرم است که از ساقه ی کلم تغذیه می کند. با قرار دادن کاغذهای مومی در اطراف کلم، می توان از آسیب این آفت جلوگیری کرد. شته ها، کرم ریشه کلم، کپک و پوسیدگی از دیگر آفات و بیماری های آن به شمار می رود. 

کلم بروکلی قابلیت کاشت در گلدان را دارد و تکثیر آن از طریق بذر است. بهتر است که هنگام کشت خاک با کمپوست مخلوط شود. باید توجه داشت که خاک آن باید غنی با زهکشی خوب باشد. 

 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.