• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

نگهداری از بن سای

  • ۲۱
نگهداری از بن سای

بن سای یا درختچه ی مینیاتوری یک درخت آپارتمانی است و نیازهای یک درخت را دارد. بن سای برای رشد خود به نور مستقیم آفتاب احتیاج دارد و نور ناکافی به آن آسیب می رساند و شاخ و برگ آن ضعیف می شوند.

اگر چه جزء گیاهان آپارتمانی هستند، اما به هوای آزاد خارج از خانه نیاز دارند و بهتر است در ماه های گرمتر سال در فضای آزاد قرار بگیرند. توجه به این نکته ضروری است که هر چه این درختچه گرما و نور بیشتری دریافت کند، به آبیاری بیشتری نیاز دارد.

بن سای ها به رطوبت طولانی مدت علاقه ای ندارند و باید بین هر دو آبیاری کمی سطح خاک خشک شود اما نباید به درختچه آسیب برساند. توصیه می شود در زمستان هفته ای یکبار و در تابستان هر روز یا یک در میان آبیاری شوند.

مه پاشی در طول روز به حفظ شادابی آن ها کمک می کند و برای جلوگیری از خشک شدن شاخ و برگ بن سای باید آن را از دریچه ی هوا یا پنجره دور نگه داشت. بن سای باید به میران خفیف و تنها یک یا دو بار در ماه توسط کود بارور شود.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.