• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

آفت کش ارگانیک روغن چریش

  • ۳۳
آفت کش ارگانیک روغن چریش

روغن چریش از درختی به نام چریش به دست می‌آید و دارای ماده ی مؤثره ای به نام آزادیراکتین است که خاصیت آفت کشی دارد. این آفت کش، قابلیت کنترل طیف وسیعی از حشرات را دارد و برای انسان و محیط زیست کاملا بی خطر است.

به دلیل داشتن مزایای فراوان، روغن چریش به یکی از برترین آفت کش ها تبدیل شده است. به طور مثال، آفت کش های مصنوعی به دلیل اثرات سمی که از خود به جای می گذارند، باعث آسیب و حتی مرگ حیوانات منطقه ی مورد استفاده می شوند.

این در حالی است که روغن چریش به علت ارگانیک و زیست تخریب پذیر بودن، برای حیات وحش و سایر جانوران ایمن بوده و در اثر تابش اشعه ی ماوراء بنفش و بارندگی به سرعت از بین می رود. این روغن که از مشتقات طبیعی درخت چریش است هیچ گونه اثرات نامطلوب نداشته و کاملا سازگار با محیط زیست است.

از فواید دیگر آن این است که قابلیت از بین بردن حشرات در تمام مراحل رشد آنها را دارد و بیش از 200 گونه حشره را نابود می کند. در فصل خواب درختان می توان از آن استفاده کرد و به کرم های خاکی مفید آسیب نمی رساند. خاصیت قارچکشی هم دارد و به راحتی در آپارتمان و گلخانه‌ها قابل استفاده است. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.