• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

یولاف یا جو دو سر

  • ۲۵
یولاف یا جو دو سر

یولاف یا جو دو سر (Avena sativa) غله ای یکساله و از خانواده ی گندمیان است و اغلب در مناطق مرطوب و معتدل رشد می کند. دارای گل های بسیار ریز بوده و ارتفاع آن تا 1/5 متر هم می رسد.

در شرایطی که رطوبت خاک به میزان کافی باشد، قابلیت رشد در خاک های شنی یا بسیار اسیدی را دارد. جو دو سر دارای برجستگی هایی به نام تریکوم است که در هنگام برداشت در هوا معلق شده و باعث ایجاد سوزش در بدن می شوند.

یولاف نسبت به غلاتی مانند گندم و جو نیاز گرمایی کمتری داشته و نسبت به بارندگی تحمل بالایی دارد. این گیاه از نظر ارزش غذایی نیز غنی بوده و حاوی اسیدهای چرب سالم است. حاوی فیبر، پروتئین و مواد معدنی است و در گذشته هم جهت مقاصد گوناگون پزشکی مورد استفاده قرار می گرفته است. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.