• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

درخت قهوه

  • ۲۵
درخت قهوه

گیاه قهوه با نام علمی Coffea یک درخت بسیار بزرگ با ارتفاع 3 تا 10 متر است که جزء گیاهان گلدار خانواده ی روناسیان به شمار می آید. نکته ی جالب آن است که اگرچه درخت قهوه ارتفاع زیادی دارد اما امکان کاشت آن به صورت بوته و در منزل نیز وجود دارد.

هم چنین در مزارع قهوه، به علت راحتی برداشت آن را کوتاه کرده و به صورت بوته نگهداری می کنند. گلدهی قهوه 3 تا 4 سال پس از کاشت اتفاق می افتد و گل های سفید رنگ خوشبویی دارد و از نظر شکل ظاهری شبیه گلهای یاسمن هستند.

این گلهای ظریف و کوچک پس از 6 الی 8 هفته به میوه های قهوه تبدیل می شوند و میوه های تازه تشکیل شده ابتدا به رنگ سبز و پس از 6 تا 9 ماه به رنگ زرد و صورتی درآمده سپس در پایان رشد قرمز رنگ می شوند.

میوه های قهوه پس از تکمیل پروسه ی رشد، از درخت چیده شده و برای خشک کردن پوست میوه را جدا می کنند. میوه های قهوه پس از طی کردن مراحل خشک شدن، برشته کردن و آسیاب کردن به دانه های قهوه ی شناخته شده تبدیل می شوند. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.