• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

شرایط پرورش قهوه

  • ۲۴
شرایط پرورش قهوه

هر گیاهی برای رشد و نمو به شرایط خاصی نیاز دارد و در مورد گیاه قهوه نیز باید دانست که تمام قسمتهای گیاه به جز دانه های آن سمی هستند و برای انسان و حیوانات بسیار سمی است، لذا در کشت و پرورش آن باید دقت بسیاری به خرج داد.

شرایط مناسب رشد قهوه شامل موارد زیر است که به آنها اشاره می کنیم:

1_ خاک مناسب:

خاک های اسیدی بهترین نوع خاک برای پرورش قهوه هستند. لازم به ذکر است که برای کاشت آن در گلدان باید از خاک گلدان غنی از پیت ماس با زهکشی عالی استفاده کرد.

2_ آبیاری:

باید به طور منظم و به موقع انجام شود و از خشک شدن سطح خاک جلوگیری گردد.

3_ دمای مناسب:

دقت کنید که در طول روز دما بین 20 تا 25 درجه و در شب 15 الی 20 درجه باشد. دمای بالا را نمی پسندد و گلدهی و میوه دهی با مشکل مواجه می شود.

4_ نور ایده آل:

این گیاه نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد زیرا باعث سوختگی برگها می شود. در صورت کاشت در گلدان بهتر است ان را پشت پنجره قرار دهید. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.