• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

عدم میوه دهی گردو

  • ۳۳
عدم میوه دهی گردو

عدم میوه دهی درخت گردو ممکن است به دلایل عدم تولید گل یا عدم تشکیل میوه رخ دهد. در یک درخت گردو، گل های نر و ماده به صورت جداگانه تشکیل می شوند و در شرایط محیطی مناسب، گرده افشانی توسط باد و حشرات، باعث تشکیل میوه می شود.

بارش باران، هوای گرم و خشک، وزش بادهای گرم و خشک موجب اختلال در عمل گرده افشانی شده در نتیجه از تشکیل میوه جلوگیری می کنند. از طرف دیگر، بسته به نوع رقم درخت گردو، ممکن است گلهای ماده آماده ی پذیرش گلهای نر نباشند.

کاشت گردو در خاک غنی از ازت یا مصرف کود ازت به مقدار زیاد باعث به هم خوردن تعادل رشد رویشی و زایشی درخت می شود و درخت عادت به تولید شاخه و برگ زیاد کرده و تاخیر در میوه دهی یا عدم تولید میوه اتفاق می افتد.

برای برطرف کردن این مشکل کاشت دو نوع درخت گردو یا کاشت چند درخت از یک رقم به تشکیل میوه ی بیشتر کمک می کند. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.