• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

گل تاج خروس

  • ۲۲
گل تاج خروس

گل تاج خروس گیاهی با ارتفاع 20 تا 50 سانتی متر است و به علت شباهتی که به تاج خروس دارد به تاج خروس معروف شده است. این گل، چندساله با برگ های سرنیزه ای بوده و جزء گیاهان سریع الرشد به حساب می آید.

آب و هوای گرم را می پسندد و گلدهی آن حدود سه ماه طول می کشد. با اینکه در برابر سایه مقاوم می باشد اما به نور کافی برای رشد و نمو نیاز دارد. نور کم باعث کم رنگ شدن گل و ریزش آن می‌شود.

تاج خروس گیاهی آبدوست است و باید به طور منظم آبیاری شود و خاک آن باید همیشه مرطوب باشد. بهتر است به طور عمیق آبیاری گردد تا به طور کامل به ریشه ها نفوذ کند. دقت کنید که آبیاری زیاد باعث پوسیدگی نشود.

خاک لومی شنی برای رشد تاج خروس مناسب بوده و برای کاشت در باغچه باید با کمپوست پیت ماس تغذیه شود. هرگز از کودهای نیتروژنه استفاده نکنید زیرا موجب از بین رفتن گل می شود. بهترین کود، کمپوست پوسیده، فسفر و پتاس است که به رشد و نمو گیاه کمک می کند. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.