• 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

نخل بادبزنی

  • ۲۲
نخل بادبزنی

نخل بادبزنی از خانواده ی نخلهاست و به نام های نخل واشنگتن یا پالم واشنگتن معروف است. دمبرگ های آن به طول 1 متر هستند و گل آذین 3 متری دارد که به رنگ های نارنجی و صورتی در می آیند.

نخل بادبزنی میوه های سیاه کوچکی تولید می کند که خوراکی هستند و گوشت میوه بسیار نازک است. نسبت به سرما مقاوم بوده و می تواند تا دمای 8 - درجه سانتی‌گراد را تحمل کند. سرعت رشد بالایی دارد و بسته به منطقه ی کشت، سرعت رشدی آن متفاوت است.

ارتفاع آن به 20 تا 30 متر می رسد و نسبت به شوری و خشکی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. در طراحی فضای سبز نیز مورد استفاده قرار می گیرد و تکثیر آن از طریق بذر و پاجوش است. دمای مناسب جوانه زنی بذر 30 درجه ی سانتی گراد می باشد.

به آفتاب کامل و خاک لومی و شنی با زهکشی خوب نیاز دارد. هر 4 ماه یکبار، میزان 200 گرم کود دهی نیاز است. این نخل قابلیت کشت به صورت بن سای را نیز دارد و ارتفاع آن به 30 تا 80 سانتی متر می رسد. 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.