• 07154440981
  • Baghbanco@yahoo.com
  • ایران، استان فارس، جهرم، بلوارسپاه، نبش کوچه یازده
  • 09010826695
  • 09024060666
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کشاورزی پایدار با بهره گیری از دانش روز

فواید خیار از روزنامه نیویورک تایمز

  • ۱۴۱۱

1. خیار دارای ویتامین هایی است که بدن ما روزانه نیاز دارد. مانند ویتامینهای ب یک ، ب دو، ب سه، ب پنج، ب شش، اسید فولیک، ویتامین سی، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم و روی.

2. اگر بعد از ظهر خسته هستید بجای اینکه نوشیدنی های کافیئن دار بنوشید یک خیار نوش جان کنید. این میوه دارای ویتامین بی و کربوهیدرات می باشد که شما را سرحال می آورد.

3. اگر آینه حمام بخار می کند خیار را به آینه بمالید تا از بخار کردن جلو گیری کند.

4.  اگر حشرات و حیوانات، باغچه شما را نابود می کنند، خیار لایه لایه برش خورده را درون بشقاب آلومینیومی گذاشته و درون باغچه قرار دهید. تا همه آنها را فراری دهد. مواد خیار با آلومینیوم ترکیب شده و بویی را ایجاد می کند که همه حشرات را فراری می دهد. ولی انسان آنرا حس نمی کند.

5. اگر روی پوست خود ناهمواری هایی دارید، خیار برش خورده را به آن محل ها روی پوست خود بمالید. مواد فتوشیمیایی خیار باعث می شود که کلوژن های پوست جمع شوند و ناهمواری ها از بین بروند. روی چروکها نیز بسیار موثر است.

6. اگر میخواهید بر گرسنگی عصر فائق آئید خیار بخورید.

7. یک ملاقات مهم دارید ولی فرصت واکس زدن ندارید خیار را روی کفش بمالید آنرا براق نموده در مقابل نفوذ آب نیز مقاوم میشود.

8. اگر دچار استرس هستید، یک خیار را خرد کرده و در آب جوش بگذارید، مواد شیمیایی آن باعث آرامش شما می شود.

9. بعد از غذا آدامس ندارید و میخواهید به یک ملاقات تجاری بروید، یک برش از خیار را برای سی ثانیه به سقف دهان بفشرید، بوی بد دهان با کشته شدن باکتریهای بد بو از بین میرود.

10. اگر یک روش سبز برای تمیز کردن وسایل استیل میخواهید، با خیار آنها را تمیز کنید.

11. اگر در حال نوشتن با خودکار اشتباه کردید از آن میتوانید بعنوان پاک کن (از قسمت بیرونی آن) استفاده کنید.

ابزار وبمستر