خدمات کشاورزی باغبان

کشاورزی پایدار با بهره گیری از دانش روز

معرفی گل آنتوریوم

  • ۳۹۰

آنتوریوم که بنامهای گیاه فلامینگو یا گیاه دم خوک نیز نامیده می شود، گیاه گرمسیری زیبایی است که در سال 1829 به وسیله طبیعی دانی بنام اسکات شناسائی شد. آنتوریوم شامل دو گروه مجزا از هم است، یکی گونه های گل دار است که بخاطر اسپات (Spathe: اشپات براکته بزرگ و برگ مانند نازک و غشائی است که پوشش کاملی برای برخی گل آذین بوجود می آورد مانند گل شیپوری)جالبشان و دیگری گونه های برگی است که بخاطر برگهای با شکوه و زیبایشان معروفیت دارند.

فصل گل: آنتوریوم بسته به روشنائیی و درجه حرارت معمولا" در اواخر زمستان گل می دهد.

موقعیت: در موقعیتی کاملا روشن لیکن بدون استقرار در مقابل نور مستقیم آفتاب، رادیاتور و یا آتش .ضمنا از خشک نگهداشتن گیاه و نیز حرکت دادن مکرر آن اجتناب شود.ممکن است این گیاه در درجه حرارت ثابت 18-20 درجه سانتی گراد مجددا" در گلخانه گل بدهد.

خاک: یک سوم خزه خردشده، دو سوم پیت (تورب) و یک مشت هم ماسه، در ضمن یک لایه خزه برای مرطوب نگهداشتن ریشه گیاه در ته گلدان قرار دهید.

تکثیر: یکی بوسله تقسیم در اواخر زمستان  مانند سایر گیاهان خانگی دیگری بوسیله خواباندن و قلمه در گلخانه.

آبیاری: موقع گلدهی گیاه بایستی خاک مرطوب نگهداشته شود و در دیگر مواقع بعلت گوشتالو و متورم شدن برگها از آبیاری  زیاد خود داری کنید.


 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.

ابزار وبمستر