خدمات کشاورزی باغبان

کشاورزی پایدار با بهره گیری از دانش روز

کشاورزی با کمک قارچ‌ها

  • ۱۴۸


یک اشتباه بزرگ انسان این است که گاهی قارچ‌ها، این پادشاهان حیات، را به دست فراموشی می‌سپارد! از کاربرد‌های رایج قارچ‌ها استفاده از آن برای مبارزه با سرطان، مبارزه با افسردگی و تهیه غذاهای لذیذ می‌باشد؛ قارچ‌ها تخمدان ارگانیسم‌های قارچی گسترده که اغلب آن‌ها در زیرزمین و به شکل میسیلیوم ( Mycelium) وجود دارند، می‌باشند. دانشمندان این شبکه‌های میسیلیان را به ریشه گیاهان برای افزایش مقاومت آن‌ها در برابر کم آبی‌های شدید تزریق می‌نمایند، که در غیر اینصورت گیاه نابود خواهد شد.

قارچ‌شناسی به نام پائول استامیتس (Paul Stamets) قارچ‌های مفید را با علوفه‌های گاوی ترکیب نموده به طوریکه باکتری‌های مضر قبل از اینکه به منابع آب برسند توسط قارچ‌ها جذب می‌شوند. همچنین، استامیتس، اختراع دیگری تحت عنوان آفت‌کش قارچی را برای از بین بردن آفت‌ها بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر ثبت نموده است.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.