خدمات کشاورزی باغبان

کشاورزی پایدار با بهره گیری از دانش روز

تصفیه هوای خانه با استفاده از گل و گیاهان آپارتمانی

  • ۵۸۴
تصفیه هوای خانه با استفاده از گل و گیاهان آپارتمانی

گیاهان تصفیه کننده هوا می توانند به عنوان انرژی دهنده محیط خانه شما و هم به عنوان یک تصفیه کننده عالی هوا در کنارتان باشند. وجود گیاهان آپارتمانی علاوه بر این که باعث زیبایی و سر زندگی محیط می شوند، هوای اطرافتان را هم تصفیه می کنند. پس قبل از خرید از گل فروشی، ابتدا با گیاهان مفیدی که قابلیت تصویه هوا را دارند آشنا شوید و بعد با خیال راحت گیاه دلخواهتان را مهمان خانه و محل کارتان کنید.


گل پاپیتال یا عشقه

این گل جزو گیاهان تصفیه کننده هوا بوده و از سوی ناسا به عنوان بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه معرفی شده است .همچنین پاپیتال به عنوان یک عامل ضد آلرژی تلقی می شود .اگر گل پاپیتال را در یک اتاق کاملا آلوده قرار دهید پس از شش ساعت حدود 60 درصد از قارچ ها و آلودگی های هوازی و معلق در هوا را جذب می کند. به همین دلیل این گیاه می تواند به افرادی که دارای آلرژی های تنفسی هستند کمک کند تا راحت تر تنفس کنند.


گیاه نخل راپیس

این گیاه همیشه سبز، بوته ای و به صورت درختچه می باشد .این گیاه به نور و رطوبت کم نیاز دارد .نخل راپیس یکی از مؤثر ترین گیاهان در پاکسازی هوا از آلودگی های زایلین و تولوئن و بخار آمونیاک موجود در هوا که از شوینده ها، پارچه ها و رنگ های شیمیایی نشات می گیرد است، به طوری که این آلودگی ها را مورد هدف قرار داده و به خود جذب می کند.


گیاه سرخس برگ شمشیری

این گیاه برای از بین بردن ماده شیمیایی فرمالدهید بسیار مؤثر است. فرمالدهید در چسب ها، چوب های فشرده همچون کابینت ها، چوب های اسباب و مبلمان خانه یافت می شود .همچنین سرخس برگ شمشیری می تواند مواد سمی همچون جیوه و آرسنیک را نیز در خاک از بین ببرد.


گل شمشیری یا سانسوریا

گل سانسیوریا در دسته گیاهان تصفیه کننده هوا قرار دارد و بر عکس دیگر گیاهان، در شب دی اکسید کربن را جذب و اکسیژن متصاعد می کند .پس این گل به کم شدن میزان دی اکسید کربن موجود در هوا کمک کرده و همچنین فرمالدهید و بنزن را نیز از بین می برد.


گل آفتاب گردان

گل آفتابگردان باید در معرض نور آفتاب رشد کند. این گل برای نگهداری در اتاق خواب بسیار مناسب است، زیرا علاوه بر زیبایی باعث از بین رفتن گرد و غبار در هوای اتاق خواب و تولید اکسیژن بیشتر می شود .

ابزار وبمستر