خدمات کشاورزی باغبان

خدمات کشاورزی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی مهندس حجت دهقانی

باسیلار

  • ۲۵۵۴
باسیلار

معرفی محصول:

باسیلار حاوی موادی است که از فعالیت باکتری های تجزیه کننده به دست آمده است. این ترکیبات محیط اطراف ریشه را کلونیزه کرده و اجازه نفوذ قارچ های بیماریزا را نخواهد داد.  باسیلار همچنین حاوی اسیدهای آمینه، ویتامین ها، عناصر تغذیه ای و سایر عواملی است که در تحریک فعال کردن رشد و توسعه ریشه ها و افزایش فعالیت میکروارگانیسم های محیط ریشه موثر خواهد بود. باسیلار مقاومت ریشه‌ها را به انواع تنش های محیطی نظیر سرما، کم آبی، شوری و... افزایش می‌دهد. فسفر و سایر عناصر باقیمانده در خاک را آزاد کرده و به صورت قابل جذب برای گیاه تبدیل خواهد کرد. باسیلار در تمام مراحل رشد گیاه به خصوص هنگامی که توسعه ریشه ها از اهمیت بیشتری برخوردار است، مانند انتقال نشا، آلودگی به بیماری های ریشه ای و غیره اهمیت بیشتر خواهد داشت. باسیلار از مهمترین بیماریهای قارچی خاکزاد در کلیه محصولات کشاورزی پیشگیری خواهد کرد.

ترکیبات:

نیتروژن آلی، فسفر، آهن، روی، بر، منگنز، اسیدآمینه، پلی ساکارید، هورمون های گیاهی

توصیه میزان مصرف:

بذرمال: 1 تا 2 لیتر باسیلار + 7 تا 8 لیتر آب / یک تن بذر

خاکی: 1 تا 2 لیتر در هکتار (کود آبیاری)

باغات: 10 تا 20 سی سی به ازای هر درخت

گلخانه: نیم تا 1 لیتر باسیلار در 1000 متر مربع

زمان مناسب مصرف:

بهترین زمان مصرف باسیلار چند روز قبل از کاشت یا انتقال نشاء و یا بلافاصله پس از کاشت همراه با آبیاری اول در خاک است، تا باکتری های موجود در آن بتوانند تکثیر یابند و فعالیت باکتریهای مفید خاک را افزایش و از آلودگی به بیماری‌های قارچی جلوگیری کنند. وجود مواد آلی در خاک به افزایش جمعیت باکتری کمک می کند. توصیه می گردد باسیلار را همزمان با هیومیک استرانگ مصرف نمایید.

برخی ویژگی ها و اثرات مهم:

* تقویت سیستم دفاعی گیاه در برابر بیماری های قارچی خاکزاد

* توسعه سیستم ریشه گیاه

* افزایش جذب آب و مواد غذایی

قابلیت ترکیب:

باسیلار با کلیه ترکیبات به استثنای کودهایی با اسیدیته بسیار بالا یا پایین و همچنین کودهای حاوی عنصر مس قابلیت اختلاط دارد. با سموم مسی و ترکیبات ضد باکتری قابل اختلاط نیست. در صورت استفاده از ترکیبات ضد عفونی کننده خاک باسیلار را با فاصله زمانی استفاده نمایید.

شرایط نگهداری:

در محیط خشک و خنک و سربسته، دور از نور مستقیم خورشید و در دمای ۳۰ الی ۵۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود. دمای بالاتر از ۳۰ درجه سبب کاهش جمعیت فعالیت باکتری و کاهش اثر گذاری محصول خواهد شد.

نحوه سفارش:

برای سفارش تلفنی این محصول در سراسر کشور، با واحد فروش خدمات کشاورزی باغبان تماس حاصل فرمایید:

شماره فروشگاه: 54440981 – 071

تلفن همراه: 09173833955

همچنین برای خرید آنلاین به فروشگاه اینترنتی اگری استور مراجعه نمایید: (روی لینک زیر کلیک کنید)

agriculture-store.ir

ابزار وبمستر