خدمات کشاورزی باغبان

خدمات کشاورزی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی مهندس حجت دهقانی

آلکورنین

  • ۲۷۳۰
آلکورنین

معرفی محصول:

بیماری های قارچی و باکتریایی یکی از مهمترین مشکلات تولید محصولات کشاورزی است. آلکورنین حاوی عناصر تغذیه ای به صورت فسفیت پتاسیم بوده و در کنترل مهمترین بیماریهای گیاهی به خصوص ارونیا و فایتوفترا موثر است. فسفیت پتاسیم به سرعت در اندامهای گیاه منتقل شده و به سوی بافت های آلوده حرکت خواهد کرد. رشد پاتوژن های گیاهی و اسپورزایی قارچ را متوقف کرده و توان دفاعی گیاه در برابر بیماری‌ها را افزایش می‌دهد. مس موجود در این محصول از قابلیت تحرک بالایی در اندامهای گیاه برخوردار است، در نتیجه به سرعت از طریق آنها منتقل شده و به سوی جوانه و بافتهای آسیب دیده حرکت می‌کند. آلکورنین یک قارچ و باکتری کش سیستمیک، حاوی پتاسیم به علاوه مس است.

آلکورنین میزان فنول و فیتوالکسین گیاه را افزایش می دهد که مقاومت طبیعی گیاه در برابر بیماری افزایش می‌یابد. مهمترین بیماریهای گیاهی که می تواند بر روی آنها موثر بوده و در بازه زمانی اندکی آنها را کنترل نماید، بیماری های ناشی از باکتری ارونیا و قارچ فایتوفتراست:

ارونیا: این باکتری اصولاً باعث پوسیدگی نرم در صیفی جات و درختان میوه می‌گردد. در درختان سیب و گلابی نیز باعث بیماری آتشک می شود.

فایتوفترا: این قارچ باعث گندیدگی ریشه، غده، میوه و برگ گیاهان می گردد.

روش مصرف:

آلکورنین از طریق محلول پاشی برگ و استفاده مستقیم در خاک و تنه پاشی طبق جدول توصیه مصرف می گردد.

ترکیبات:

ازت، فسفر، پتاسیم، مس

توصیه میزان مصرف:

خاکی: 2 تا 5 لیتر در هکتار (کود آبیاری)

محلولپاشی: 1 تا 2 لیتر آلکورنین در 1000 لیتر آب

زمان مناسب مصرف:

در مزارع جالیز یعنی هندوانه، خربزه، کدو و طالبی حداکثر یک لیتر در هکتار به صورت محلول پاشی استفاده شود. در هوای خنک و صبح یا عصر استفاده شود. فاصله دفعات مصرف حداقل یک هفته باشد.

قابلیت ترکیب:

آلکورنین با روغن ها، ترکیبات گوگردی و همچنین ترکیباتی که کاملاً اسیدی یا قلیایی باشند قابلیت ترکیب ندارد. توصیه می‌شود قبل از ترکیب با سموم و کودها قابلیت اختلاط آلکورنین مورد بررسی قرار بگیرد.

شرایط نگهداری:

در محیط خشک و خنک و سربسته، دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود.

نحوه سفارش:

برای سفارش تلفنی این محصول در سراسر کشور، با واحد فروش خدمات کشاورزی باغبان تماس حاصل فرمایید:

شماره فروشگاه: 54440981 – 071

تلفن همراه: 09173833955

همچنین برای خرید آنلاین به فروشگاه اینترنتی اگری استور مراجعه نمایید: (روی لینک زیر کلیک کنید)

agriculture-store.ir

ابزار وبمستر