• استان فارس، جهرم، بلوارسپاه، نبش کوچه یازده
  • 07154440981
  • مسئول فنی: مهندس حجت دهقانی
داروخانه گیاهپزشکی باغبان

داروخانه گیاهپزشکی باغبان

کلینیک تخصصی و مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی دانش بنیان

لکه چوب پنبه ای سیب

  • ۴۴۵
لکه چوب پنبه ای سیب

این اختلال در نتیجه کمبود کلسیم ایجاد می شود. در مواردی که کمبود کلسیم وجود داشته باشد، سلول هـای پوسـتی کـه سـالم بــوده و در حــال بــزرگ شــدن هــستند دچــار تمایزیــابی مجــدد میشوند که این امر ناشی از تقسیم های مستقیم غیرمیتـوزی اسـت و در نتیجه آن لکه چوب پنبه ای ایجاد می شود. این لکه ها همیـشه در گوشت میوه تشکیل می گردد.

در سیب رقم دلیشیز، این لکه ها معمولاً در تماس با پوست هستند.

کنترل:

در صورت مشاهده لکه چوب پنبه ای، لازم است میوه ها از نظر میــزان کلــسیم، توســط آزمایــشگاه خاکــشناسی مــورد بررســی قرار گیرنـد و پـس از تجزیـه میـوه، میـزان لازم کلرورکلـسیم کـه به صورت محلول پاشی روی میوه ها باید مـصرف گـردد، تعیـین و مصرف شود. ضمناً خودداری از مصرف زیاد کودهـای ازتـه، در تقلیل این اختلال موثر می باشد.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.